Rekreačních objektů na prodej je v lokalitě Jeseníků nedostatekMáte už dost toho, trávit celý týden na bytě?
Hledáte alternativy, možnosti přesunout se a zrekreovat se někde na víkend? Rozhodli jste se do hor přestěhovat nastálo? Důvodů byste nalezli desítky, ale rozhodnutí padne jen jedno. Pokud se rozhodnete pro tuto změnu, pak vybírejte pečlivě. Otázka je, zda budou vůbec nějaké rekreační objekty ještě v nabídce. Realitní kancelář KIWI Reality svou nabídku rekreačních objektů neustále aktualizuje a svým přístupem dokazuje, že je jedničkou na trhu realit.

V posledních dvou letech se trh nejen s byty ale i rodinnými domy výrazně změnil. Ještě, než začala pandemie byly rekreační objekty středem zájmu českých rodin. Pandemie však zájem o české chaty a chalupy zcela zásadně ovlivnila. Zákaz vycházení, obavy z možného nakažení, chuť nasát do plic čerstvý vzduch daleko od ruchu velkoměsta, to vše vystřelilo poptávku právě po objektech určených k rekreaci.

Není divu, že naši makléři napříč ČR narážejí na problém, jak získat nové rekreační chalupy a chaty do své nabídky. Realitní kancelář KIWI Reality se potýká s poptávkou tak vysokou, že neřeší, komu chatu prodá, ale kde získá další objekty k prodeji. Důkazem takové poptávky ze strany kupujících je, že chatu, kterou jsme inzerovali jsme prodali ani ne do týdne. Nabídka nemovitostí v dané lokalitě neodpovídá poptávce ze strany kupujících.

Realitní kancelář KIWI Reality je jedničkou na trhu s nemovitostmi.
Realitní kancelář KIWI Reality eviduje zvýšenou poptávku po rekreačních objektech v Jeseníkách, kde se v posledních letech výrazně investovalo do oblasti turismu. Značnými investory jsou kupující z Brna, Olomouce a blízkého okolí, pro něž jsou Jeseníky dostupnější a cenově příznivější oproti Krkonošům. Dva roky nazpět jsme prodali chalupu umístěnou v Nových Losinách. Chalupa byla ve velmi špatném stavu, s minimálním pozemkem a k tomu ještě špatně situovaným, avšak blízko sjezdovek. Ještě před 10ti lety bychom tuto chalupu neprodali ani za polovinu její dnešní ceny.

Velká poptávka není pouze u objektů určených k rekreaci. Makléři KIWI Reality evidují rostoucí zájem o byty v menších obcích a vesnicích, které jsou dobře dostupné lyžařským vlekům a sjezdovkám. KIWI Reality nedávno prodala byt situovaný v obci Jindřichov. V roce 2020 byla hodnota tohoto bytu přibližně 400 000 Kč. Dnes se jeho cena více než zdvojnásobila.
       
Nemovitosti v lokalitě Jeseníků jsou dlouhodobě středem zájmu. V posledních letech však došlo k výrazné změně. Naši makléři se shodují, že zájemci o koupi pracují s vidinou vlastního využití. Rekreační objekt pořizují pro rodinu, případně ke krátkodobému pronájmu, jehož výnos by uhradil náklady na jeho údržbu.

Další vývoj poptávky po rekreačních objektech lokalizovaných v Jeseníkách bude dán ochotou kupujících akceptovat aktuální ceny. I tak mějte na paměti, že vybírat byste měli s rozvahou. Právě v případě objektů určených k rekreaci počítejte s úpravami, které jsou finančně náročné, protože většina chalup a chat vznikla v době minulého století svépomocí.