Naše škola tak patří mezi moderně vybavené školy, které sledují vývoj v příslušných oborech. Naši absolventi budou pro praxi dobře připraveni v souladu s moderními trendy a na trhu práce se neztratí.
Budova JiráskovaZdroj: Střední škola řemeslná a Základní škola, Soběslav, Wilsonova 405

Nabízíme vyučení v atraktivních tříletých učebních oborech. Po jejich absolvování mají žáci jistotu slušně placeného zaměstnání, neboť kvalitních odborníků, jako jsou elektrikáři, instalatéři nebo chladící mechanici je velký nedostatek. Uplatnění vždy najdou i truhláři a zedníci, kadeřníci, maséři nebo kuchaři. V mnoha sociálních zařízeních čekají na naše pečovatele. Všichni absolventi oborů H mohou získat živnostenské listy a samostatně podnikat.
Nová hala Na PískáchZdroj: Střední škola řemeslná a Základní škola, Soběslav, Wilsonova 405

Naučit se dobře řemeslo lze hlavně díky praxi. Největší důraz klademe, kromě teoretické výuky, na odborný výcvik, který probíhá v moderních dílnách ve škole a z velké části ho realizujeme na stavbách a v podnicích, aby žáci poznali skutečný provoz a naučili se pracovat v konkrétních podmínkách, které je po ukončení školy čekají. Jelikož je velký nedostatek odborníků, kteří „umí řemeslo“, uplatní se všichni šikovní žáci, kteří chtějí pracovat a slušně si vydělávat.

Ing. Darja Bártová
ředitelka školy
Zdroj: Střední škola řemeslná a Základní škola, Soběslav, Wilsonova 405