Podzim ještě ani nenastal a koronavirus už opět extrémně vystrkuje růžky. Je pravděpodobné, že vaše děti zůstanou opět doma a budou k výuce potřebovat počítač. V optimálním případě každé svůj. Na home office možná vyšle zaměstnavatel i vás. To je však ten lepší případ, protože k práci doma si nejspíš přivezete firemní počítač. Pouštět k němu ale děti je nevhodné a je dost možné, že to zaměstnavatel dokonce výslovně zakáže.

Kde však vzít na dostatečně funkční počítače pro každé dítě?

Rozhodně se teď tento článek nezvrhne na výčet rychlých půjček. Zadlužovat se v době nejistoty a padající ekonomiky není dobrý nápad. Dobré je však vědět, že nemusíte investovat 15 000 Kč a více do nového počítače ev. notebooku pro svého školáka či studenta. Pro řadu rodin je to nemožné. Jinak situace vypadá, když se dostaneme na cenu méně než třetinovou. Koukali jste se na ceny a přijde vám to jako nereálná částka? Rozhodně ne, pokud koupíte repasované PC.

Repasovaný počítač je ekonomické i ekologické řešení

Co znamená koupit repasovaný počítač? Především nízké pořizovací náklady, protože za cenu jednoho nového počítače pořídíme počítače dva až tři. Slovo repasovaný nemusíte vnímat nijak negativně. Ano, počítač už někdo používal, ale v případě repasovaných počítačů z Levnapc.cz jde o techniku z firem po leasingu, kterou lze nazvat zánovní.

Jde o výpočetní techniku po prvním majiteli, skvěle udržovanou, která byla z firem po skončení leasingu odkoupena, zkontrolována, vyčištěna a nabídnutá do prodeje. Nemusí jít jen o stolní repasovaná PC, ale i o repasované notebooky či o repasované LCD monitory. E-shop LevnaPC má v nabídce velké množství techniky, díky které pro vás a vaše děti nebude školní výuka na dálku během omezení spojených s Covid-19 žádným problémem.

Počítače si hravě poradí s běžnými kancelářskými aplikacemi, jako jsou videokonference ZOOM, kancelářský balík Microsoft Office 365, Skype či Microsoft Teams.

Jak může vybavení pro vaše školáky a studenty v rámci jejich distanční výuky doma vypadat?

Řešení máte v podstatě dvě. Pořídit stolní PC a k němu monitor. E-shop LevnaPC doporučují jako skvělé řešení například kancelářský počítač s procesorem Core i5, SSD diskem a Windows 10. Dá pořídit do 4000 Kč. Nesmíte ale zapomenout připočíst monitor pro počítač okolo 1000 Kč. Samozřejmě plus klávesnice, myš a též webkamera.

A je tady druhé řešení. Školní lehký notebook s webkamerou a procesorem Core i3/i5 se dá pořídit do 6.000 Kč. V tomto případě nepotřebujete žádné další periferie, a vlastně jde o cenově stejně náročné řešení.

Vybavte své děti včas vhodnou výpočetní technikou

V době, kdy tento článek vznikal, uběhl od zahájení nového školní roku týden. V karanténě přitom již bylo 150 škol a školek. Což je skutečně raketový nárůst, který rozhodně hned tak neustane. Vždyť se ještě ani neochladilo. S tím, že vaše dítě zůstane doma na domácí výuce, je nutné počítat a raději se na to s předstihem připravte.

Váháte s výběrem, nebo počítačové technice vůbec nerozumíte? S tím v LevnaPC.cz počítají a umí vám skvěle a samozřejmě zdarma poradit. Snadno pro vás naleznou to nejvhodnější řešení jak po technické stránce, tak po stránce cenové. E-shop provozuje společnost NetStores s.r.o. s dlouholetými zkušenostmi s prodejem repasovaných PC.