Přijďte se podívat na festival nezávislé kultury. Kde a kdy se koná? Probíhá ve dnech 24. – 30. srpna 2020 na pražském Mariánském náměstí

Zdroj: archiv MKP, foto: Ondřej Lipár
Ring X10 je multižánrový festival, který se odehraje nejen na Mariánském náměstí, ale také ve Skautském institutu, v Divadle X10 a v sálech Ústřední knihovny.  Jeho záměrem je propojit propagaci nezávislé kultury s oživením významného místa v centru města.

Program týdenního festivalu se skládá z koncertů, divadelních představení, filmových projekcí a autorských čtení. Mariánské náměstí, které léta sloužilo, jako parkoviště se otevřelo lidem. Stalo se místem setkávání a probíhají zde kulturní akce pro širokou veřejnost. Jeho proměnu oslavuje festival RING X10, během kterého budou diváci moct pod širým nebem zhlédnout divadelní představení pražské nezávislé scény. Vystoupí např. divadelní spolek JEDL (Nebeský – Trmíková – Prachař), soubory Divadla X10, A studia Rubín nebo divadelní soubor Ufftenživot.

Chcete si užít koncert na vzduchu, obklopeni nádhernou architekturou? RING X10 vám poskytne jedinečnou příležitost. Koncerty tvoří významnou část festivalu. Vystoupí Dorota Barová Trio, Barbora Mochowa, Beata Hlavenková s Kapelou snů a mnoho dalších. Koncert tria M/Á/J bude navíc provázen projekcí na budovu Ústřední knihovny.

Na pořádání festivalu se podílí Městská knihovna v Praze a tak nemůže chybět literatura! Ze svých textů budou číst oceňovaní čeští spisovatelé, jako Lucie Faulerová, Petr Borkovec, Josef Pánek a další..

Součástí programu budou také filmové projekce, diskuze a debaty i akce pro děti.

Ptáte se proč RING? Slovo Ring zvukově evokuje staročeský rynek, který se v těchto místech historicky nacházel před kostelem Panny Marie Na Louži. Kostel byl vystřídán radnicí a otevřený prostor parkovištěm, obklopeným knihovnami. Výraz ring znamená neustálý zápas, ale také společenství, pospolitost, sounáležitost.

Festival RING X10 pořádá Divadlo X10 ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze ve dnech 24. – 30. 8. na pražském Mariánském náměstí, v Divadle X10 a ve Skautském institutu.

Zdroj: archiv MKP, foto: Ondřej Lipár

Kompletní program festivalu najdete na stránce www.ringx10.cz