Vítězové a finalisté Svačiny roku získají nejenom vybavení značky TEFAL – ten nejlepší si odnese produkty v hodnotě 50 000 korun pro svou školu, výrobky značky Rio Mare, ale i cennou zkušenost a sledovanou prezentaci na sociálních sítích podpořenou influencerem Lubošem Kulíškem a Leou Siekel (Skálovou), účastnicí oblíbené televizní soutěže MasterChef 2019.

Originální recepty svačin s tuňákovým steakem Rio Mare spolu s fotografií pokrmů byly vstupenkou do soutěže 150 přihlášených studentů ze 175 oslovených škol. Vybraných 50 účastníků z Čech a Moravy se utkalo v Nominačních kolech v Praze a Brně 19. a 21. října. Národní finále se pak uskuteční 11. listopadu v pražském Národním zemědělském muzeu a o hlavní cenu Svačiny roku zabojuje 12 vybraných soutěžících. Známe jejich jména!

Petr Gorgö, Plzeň
Martin Havlíček, Havlíčkův Brod
Adam Horák, Plzeň
Šimon Chovaneček, Litoměřice
Ondřej Karzel, Třinec
Karolína Lukašovská, Roudnice nad Labem
Tereza Minaříková, Havířov
David Mottl, Havlíčkův Brod
Ondřej Thiel, Tábor
Vít Urban, Poděbrady
Dominika Vaňková, Poděbrady
Simona Voráčová, Olomouc

Také vy můžete rozhodnout o vítězi: Cenu veřejnosti udělí partner soutěže značka TEFAL na základě výsledku hlasování na Instagramu Rio Mare Svačina roku, které probíhá až do půlnoci 10. listopadu 2021.

Juniorské soutěže v profesních oborech často otevírají dveře mladým a talentovaným lidem, podobně jako tomu bylo například u Martina Staňka, který spolu s Richardem Fuchsem, Jiřím Roithem a garantem soutěže Zdeňkem Křížkem zasednou do poroty profesionálů z oboru gastronomie.

Budoucnost je v šikovných rukách nastupujících gastro profesionálů a nezbývá než popřát všem účastníkům hodně štěstí v soutěži, během studia i profesní kariéry.

www.instagram.com/rio.mare_svacina.roku