V rámci koncernu vyrábíme širokou škálu produktů, které jsou špičkou v oboru pozemní, námořní i letecké komunikace (jak v civilním, tak v armádním sektoru), radiomonitoringu, v systémech pro zpracování obrazu i zvuku a v oblasti měřicí techniky. Příkladem jsou například osciloskopy, signální generátory či spektrální analyzátory. Našimi zákazníky jsou provozovatelé mobilních sítí, výrobci mobilních telefonů, státní instituce, filmová studia nebo mezinárodní letiště, kde naše technologie zprostředkovávají spojení mezi piloty a řízením letového provozu.

A jak se Rohde & Schwarz podílí na tom, že je město Vimperk dobré místo pro život? I nám záleží na tom, aby se lidé v našem městě měli dobře. Aktivně spolupracujeme s místními firmami i zástupci města Vimperk. Dále je třeba zmínit spolupráci se všemi základními a středními školami ve městě, které podporujeme materiálně, technicky i personálně. Pořádáme pro jejich žáky různé soutěže, exkurze. Snažíme se pomoci i v naplňování vzdělávacích cílů škol formou workshopů, besed, přednášek a u žáků z „Nerudovky“ hlavně umožněním odborných praxí.

V loňském roce společnost uzavřela strategické partnerství se Západočeskou univerzitou v Plzni (ZČU) a s Českým vysokým učením v Praze (ČVUT). Partnerskými středními školami Rohde & Schwarz Vimperk jsou Střední a Základní škola Nerudova Vimperk a Střední průmyslovou školou a Vyšší odbornou školou Písek. Spolupracujeme ovšem i s dalšími středními a základními školami převážně v rámci Jihočeském kraji.

Nejvíce se ovšem soustředíme na to, aby byli v našem závodě spokojeni naši zaměstnanci. Proto jim nabízíme širokou škálu zajímavých benefitů: náborový příspěvek pro nového zaměstnance 30.000,-, atraktivní finanční ohodnocení, věrnostní odměny, příspěvky na penzijní připojištění a životní pojištění, podpora bydlení, přítomnostní prémii, 5 týdnů dovolené, flexibilní pracovní dobu, firemní školku a stravování ve firemní restauraci. Pravidelně pro zaměstnance pořádáme různé kulturní, sportovní, zdravotní akce a další. Výsledkem dlouhodobé, kvalitní a cílené péče o naše zaměstnance bylo v roce 2021 získání 1. místa v kategorii Zaměstnavatel regionu do 5000 zaměstnanců.

Byli bychom rádi, aby i díky existenci firmy Rohde & Schwarz ve Vimperku, bylo toto město místem, kde se dobře žije.

Zajímá Vás společnost Rohde & Schwarz Vimperk? Chcete se dozvědět více informací? Navštivte www.praceRS.cz

Zdroj: ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o.Zdroj: ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o.