Když se řekne Royal Rolls, co si lze pod tímto názvem představit?
Royal Rolls (v překladu „královské rolky“) je parta kluků, kteří ručně vytvářejí rolované zmrzliny. Zakládáme si na kvalitě surovin, na preciznosti tvorby každého našeho produktu a na našem „dress code“. Jako jedni z mála si poctivě vaříme zmrzlinový základ podle vlastní receptury, díky tomu se odlišujeme od konkurence. Na chuti našich výrobků to na rozdíl od jiných rolovaných zmrzlin určitě poznáte.

Můžete popsat průběh výroby rolované zmrzliny?
Největší výhoda rolovaných zmrzlin je to, že si do nich zákazník může vybrat ingredience podle vlastních preferencí a zmrzlinu připravujeme přímo před ním. Vše se odehrává na mrznoucí desce, která má okolo -20 stupňů. Položíme na ni ingredience, které si zákazník vybral, poté je zalijeme naší zmrzlinovou směsí, jež je primárně ze smetany. Následně vše špachtlemi rozsekáme a vytvoříme z toho „zmrzlinovou kaši“, kterou pak rozetřeme na mrznoucí desce do obdélníkové tvaru. Poté polotovar špachtlí začneme seškrabovat z desky a vzniknou z toho zmrzlinové rolky, které dáváme do našich BIO kelímků. Zákazník si pak může vybrat na dochucení různé polevy a posypy.

Jaké ingredience do zmrzlin si tedy může zákazník vybrat?
Jde o dvě skupiny ingrediencí, a to z ovoce a sušenek. V ceně si zákazník vybere dvě přísady a je pouze na něm, jaké. Díky této možnosti je chuť našich zmrzlin velmi různorodá, kombinací je opravdu dost. Z ovoce nabízíme jahody, maliny, borůvky, banán a mango. Ze sušenek je to pak Raffaello, Oreo, Kinder Bueno, Lotus a KitKat.

Kde jste se inspirovali?
S kolegou Martinem Bruzdou jsme znali rolovanou zmrzlinu pouze ze zahraničí, pak jsme ji viděli na jednom food festivalu v Praze, kde o ni byl velký zájem. Řekli jsme si, že to můžeme zkusit rozjet na severu Čech, odkud pocházíme. Nic takového v tomto regionu ještě nebylo, chtěli jsme být první, kteří tomu dají nějaký brand a začnou to dělat opravdu kvalitně.

Zdroj: Jan Bodlák

Jaké byly vaše začátky?
Začali jsme v létě 2018 u vodní nádrže Barboře v Oldřichově u Teplic. Pronajali jsme si tam tenkrát stánek u hlavního vchodu, který jsme následně zrekonstruovali. Jak už to bývá u podnikání, ze začátku jsme museli řešit spoustu problémů. Chtěli jsme původně začít 1. července zmíněného roku, nicméně nám včas nedorazil stroj na rolovanou zmrzlinu. Takže jsme mezitím provizorně prodávali točenou zmrzlinu. Prodeje byly dost slabé, ale věřili jsme, že se to změní příchodem naší rolované zmrzliny. Když stroj dorazil, ze dne na den jsme začali s jejím prodejem. Zájem o novinku byl obrovský, skoro každý den jsme měli vyprodáno. I díky sociálním sítím se o nás začalo čím dál víc mluvit. Po sezóně jsme si pořídili další dva stroje, přidal se k nám můj bratr Petr Ngo a začali jsme objíždět různé akce. Letos začínáme naší pátou sezónu.

Kde máte zázemí?
Momentálně nemáme žádnou pobočku. Jsme takoví „kočovníci“, objíždíme různé akce a nabízíme cateringy. Letos bychom se chtěli více zaměřit na sever Čech, máme v plánu objet větší akce v Ústeckém kraji.

Kde všude budete letos rolovat zmrzliny?
Všechny akce, kterých se účastníme, najdou zákazníci na našich sociálních
sítích https://www.facebook.com/royalrolls.cz,
https://www.instagram.com/royalrolls.cz - budeme je tam průběžně doplňovat. Nebo nám můžete kdykoliv zavolat na tel. 775 156 136 či napsat na email info@royalrolls.cz, rádi zákazníkům zašleme náš celý seznam akcí pro letošní sezónu.

Zdroj: Jan Bodlák

Jaké máte plány do budoucna s Royal Rolls?
V budoucnu bychom rádi začali nabízet franšízu. Nicméně nebude to do té doby, dokud si nebudeme stoprocentně jistí, že značka Royal Rolls je na to připravena. Také bychom rádi propagovali více náš catering. Co se týče nějaké naší pobočky, zatím vyčkáváme, není to momentálně naše priorita v této nejisté době.

Zdroj: Jan Bodlák