Jsem místopředsedkyní regionálního klubu hnutí SPD Ústeckého kraje. Mám tři děti a rodina je u mě na 1. místě. Je pro mě prioritou, aby se lidé nejen v Chomutově, ale v celém Ústeckém kraji cítili v bezpečí, měli kvalitní zdravotní péči a vzdělání. A také dobře placenou práci. Vždy jsem chtěla pracovat s lidmi a tak jsem vystudovala Speciální pedagogiku obor humanista a později jsem vystudovala kriminalistiku a právo. Lidé v Chomutově mi důvěřují a zvolili si mě, jako svého zástupce do zastupitelstva magistrátu města Chomutova. Jsem předsedkyní Kontrolního výboru a díky mě, může veřejnost vystoupit hned ze začátku jednání zastupitelstva a už nemusí několik hodin čekat, než na ně na konci zastupitelstva přijde řada. Také působím ve Školském výboru a jsem členkou Finanční komise Ústeckého kraje. Mou srdeční záležitostí je účast ve Školské radě na ZŠ na Písečné. Na sídlišti jsem žila 30 let a vím, jaké problémy tyto lokality trápí.

Pane Ing. Műllere řekněte nám také něco o sobě.

Ing. Karel MüllerZdroj: Svoboda a přímá demokracie (SPD)

Ing. Karel Müller

Pocházím z nejsevernější části našeho Ústeckého kraje a to ze Šluknovského výběžku, konkrétně z Krásné Lípy. Nyní, již 35 let, žiji v Chomutově. I to je jedním z důvodů, že jsem velikým patriotem celého Ústeckého kraje. Svou profesní dráhu jsem započal jako číšník a po čase jsem úspěšně dokončil i studium na VŠE v Praze, obor finance. K tomu jsem v devadesátých vystudoval dva postgraduály na European Business School, zaměřené na management.

Praktické zkušenosti jsem postupně získával v bankách, dále jsem pracoval na Městském úřadě v Chomutově jako vedoucí odboru ekonomiky, ale také jako ředitel nemocnice v Chomutově. V současné době ještě pracuji, coby invalidní důchodce, na malý úvazek, jako finanční poradce. Jedno volební období jsem byl členem městského zastupitelstva a předsedou finančního výboru. Nyní působím ve dvou komisích Rady města Chomutov a také se účastním aktivit v rámci Komunitního plánování a zapojil jsem se do činnosti v Protidluhové platformě, kde se snažím předat své zkušenosti v rámci prevence proti neřízenému zadlužování občanů, čímž naplňuji část našeho volebního programu.

Co Vás vedlo k tomu zapojit se aktivně do politiky?

Rozhodnutí vzniklo na základě mojí nespokojenosti se současným politickým vývojem. Chci se podílet na realizaci změn, které považuji za nezbytně nutné k ozdravení naší společnosti. Velice mě zaujaly názory  Tomia Okamury. Byl jsem jeho velikým příznivcem již v době, kdy založil Úsvit a v podstatě jsem ho následoval do SPD, jejímž členem jsem od roku 2017. Nechci jen pasívně přihlížet a v soukromí kritizovat, ale chci se podílet na řešení problémů. Nadále chci pracovat ku prospěchu občanů Ústeckého kraje. Zastávám zásadu „Co je dobré pro Ústecký kraj, to musí být dobré i pro mě“.    

A Vás paní zastupitelko?

O politiku jsem se začala zajímat od 13. let. A musím říci, že jsem o spoustě politiků neměla moc valné mínění. Nedokázala jsem pochopit, že neřeší problémy normálních lidí jednoduše a efektivně. Později jsem vůbec nechápala, proč rozprodávají naši zem, průmysl, strategické suroviny…

Měla jsem čím dál silnější pocit, že musím něco udělat, že jim to musím přijít říct, že musím ochránit budoucnost našich dětí.

Potom vzniklo hnutí SPD a vše co Tomio Okamura říkal, jsem cítila stejně. Ztotožnila jsem se nejen s idejí přímé demokracie, ale i vlády pro dolních 90 % obyvatel naší země. Bylo mi jasné, že čím víc nás bude, tím více budeme mít možnost pomoci lidem a zachránit suverenitu České republiky. Jsem jedno- značně pro zachování naší měny a vystoupení z EU.

Co jste již dokázali v tomto volebním období?

Jak jsem již uvedl, tak aktivně pracuji v komisích Rady města a to konkrétně v Komisi majetkové a likvidační a v Komisi sociální. Podařilo se mi již dvakrát nastavit systém rozdělování dotací v rámci pravidel platných pro sociální oblast, což usnadnilo a urychlilo poměrně složité navrhování dotací pro žadatele v oblasti sociální. V rámci činnosti v obou komisích  jsem se podílel na přidělení dalších prostor pro zapsaný spolek Masopust. Nyní se snažím prosadit na městě požadavek seniorů na získání odpovídajících prostor na pořádání různých akcí a setkávání této skupiny obyvatel, kteří si naši pozornost a podporu plně zaslouží. V rámci pronájmů majetku města se snažím, a v několika případech úspěšně, navrhovat a podporovat odpovídající pronájem, který by byl přínosem pro rozpočet města, ale zároveň by nebyl pro nájemce likvidační. V rámci Protidluhové platformy se podílím na prevenci proti neúměrnému zadlužování a roztáčení dluhových spirál, jakož i při řešení následků neuváženého zadlužení a to u různých skupin obyvatel našeho města.

Jsem přesvědčená, že politik má dělat víc, než jen politiku a tak se ve volných chvílích se svými kolegy z hnutí SPD v Chomutově věnuji charitě. Za mé velmi krátké působení v politice se mi povedlo za necelé dva roky osobně rozdat 64 bezpečnostních náramků pro seniory. A v době pandemie jsme na Chomutovsku ušili a rozdali cca 1000 ks roušek.

V rámci politiky se snažím vždy se rozhodovat dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, a protože se ztotožňuji s naším programem, tak vlastně automaticky naplňuji to, co slibuji naším voličům. Již působím na komunální úrovni, ale spoustu věcí spravuje Kraj a proto bych chtěla mít možnost se podílet na správě Kraje.

Co byste chtěli ještě sdělit našim čtenářům?

Čtenáře bychom velice rádi pozvali k volbám do Krajského zastupitelstva, které se konají ve dnech 2. a 3. 10. Volby jsou jednou z možností jak ovlivnit vývoj v naší společnosti a přispět k prosazení změn. Přijďte k těmto volbám, a pokud vás zaujme program SPD, tak nás podpořte svými hlasy. Budeme za to velice rádi. Čím více mandátů v zastupitelstvu získáme, tak tím lépe můžeme prosazovat náš volební program, který je určitě ve prospěch všech obyvatel Ústeckého kraje. Čtenářům přejeme hodně úspěchů v životě a ať se vám daří.

logo Rodina na 1. místěZdroj: Svoboda a přímá demokracie (SPD)

https://rodinanaprvnimmiste.cz/

Zadavatel/zpracovatel: Svoboda a přímá demokracie (SPD)