V září se z bohaté úrody neradují jen vinaři, ale také příznivci audioknih. Audioteka pro ně již několik let pořádá Audiobraní, v němž nabízí audioknihy za zvýhodněnou cenu. Letos se postupně představí více než 300 titulů, které můžete pořídit o polovinu levněji. V nabídce jsou díla napříč žánry, takže si na své přijdete, ať už si cestu do práce či třeba úklid rádi zpříjemníte poslechem detektivek, společenské prózy nebo skutečných příběhů.

Audiobraní je letos rozděleno do tří etap, každá z nich zahrnuje jiné audioknihy. Nová kolekce je uvedena vždy ve středu, s poslední se seznámíte 20. září. Druhá etapa startuje již 13. 9. a se slevou přináší zhruba stovku titulů. K našim tipům z nich patří poutavý thriller, inspirativní příběh renesančního génia a série knih o Provance.

Michal Viewegh: Mafie v Praze

Michal Viewegh: Mafie v PrazeMichal Viewegh: Mafie v PrazeZdroj: Audioteka CZ

Na Praze 11 kdosi tajně sleduje, a dokonce fyzicky napadá opoziční politiky a občanské aktivisty. Krásnou makléřku z finanční skupiny Patria vydírá ruská mafie. A ministr vnitra Stanislav Langross předčasně propustí z programu na ochranu svědků někdejšího lobbistu Darka Balíka. Novináři z MF Dnes tak místo očekávané letní okurkové sezóny nevědí, o čem psát dřív. Natož když se věhlasný pražský kmotr Mord musí narychlo vrátit ze své jachty v Chorvatsku a nájemný vrah Ras dostane od příbramského šéfa další „zakázku“. Tak začíná thriller, který napsal Michal Viewegh ve spolupráci s investigativním novinářem Jaroslavem Kmentou. Do audioknižní podoby jen načetl Jiří Dvořák, uslyšíte však i hlas samotného autora.

Walter Isaacson: Leonardo da Vinci

Walter Isaacson: Leonardo da VinciWalter Isaacson: Leonardo da VinciZdroj: Audioteka CZ

Autor životopisů ikonických mužů jako Steve Jobs, Benjamin Franklin a Albert Einstein oživuje i příběh jednoho z největších géniů všech dob – Leonarda da Vinciho. S pomocí rozsáhlých Leonardových deníkových záznamů dokázal Walter Isaacson rekonstruovat životní příběh této významné postavy. Ukazuje, že Leonardova genialita vycházela z dovedností, které můžeme zlepšovat i my sami. Jsou jimi například neukojitelná zvídavost, pozorování světa kolem sebe a hravá představivost. Da Vinciho jméno a dílo je i v dnešní době synonymem k inovaci a pokroku. Jeho životem a myšlenkami vás v audioknize provede hlas Zbyška Horáka.

Výhodný balíček Tympanum – Provence

Výhodný balíček Tympanum – ProvenceVýhodný balíček Tympanum – ProvenceZdroj: Audioteka CZ

Balíček přináší tři audioknihy o Provenci, které napsal Peter Mayle. První z nich nese název Rok v Provenci a s anglickým humorem v jeho nejlepší podobě popisuje zážitky Brita, který se rozhodl žít svůj sen v místě, které dosud znal pouze jako turista. Načetl Pavel Chovanec. Součástí balíčku jsou i volně navazující tituly Navždy Provance a Znovu Provance, které si můžete poslechnout v podání Pavla Soukupa.

Více informací k jednotlivým titulům i akci Audiobraní najdete na www.audioteka.cz