První kulturní program se jakoby sám nabízel – navštívili jsme tradiční výstavu Kamélie s podtitulem Slavnosti života na zámku v Rájci nad Svitavou. Neuchvátily nás jen květinové vazby, ale i průvodcovský výklad o historii a životě zámeckého rodu Salmů.

Neopomněli jsme ani letitý svátek Mezinárodní den žen. 8. března byly uživatelky obdarovány květinou, přáním a odpoledním programem v podobě hudebního vystoupení Divadla SLUNEČNICE.

V domově je převaha uživatelek - žen, proto jsme si dopřáli krásnou přehlídku klobouků, o kterou se postaraly dámy z Kloboukového klubu Brno pod vedením zakladatelky Radky Chabičovské. V prostředí domova vzniklo „kolové molo“, kde se modelky s klobouky doplněné o garderoby doslova vyjímaly. Měli jsme čest vidět, jaký styl se nosil v minulém století. I pánové si přišli na své!

Pro naše uživatele připravujeme další vystoupení, přednášky v rámci vzdělávacího programu Školy 3. věku i mimo ni, výlet do zahradnictví, do zámecké zahrady, na Palavu, setkávání v našem domovském hudebním souboru Sováček a mnoho dalšího.