Kdo chce na Klatovsku a Sušicku v krajských volbách volit osvědčené osobnosti, má jasnou volbu. Pravé spojení, které vytvořili pro krajské volby občanští demokraté s TOP 09 a nezávislými starosty, totiž vyslalo do tohoto volebního klání opravdu silnou sestavu, kterou nejvýrazněji symbolizuje kandidatura Rudolfa Salvetra a Petra Mottla – starostů klíčových měst našeho okresu.

Už tito dva oblíbení komunální politici by sami dokázali „udělat“ silnou kandidátku, ale koalice ODS, TOP 09 a nezávislých starostů, kterou v celém kraji vede Ilona Mauritzová, nabízí mnohem víc výrazných osobností. Stačí zmínit primáře Oddělení klinických laboratoří a kostního metabolismu v Klatovské nemocnici Richarda Piknera, který zároveň vyučuje na Ústavu klinické biochemie a hematologie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni a již nyní zasedá v krajském zastupitelstvu za TOP 09.

Silnou klatovskou linku na „modré“ kandidátce potvrzuje i místostarosta okresního města Václav Chroust, který usiluje o místo krajského zastupitele z 15. pozice.

Starosta Rudolf Salvetr – hlas Klatovska na kraji

Výrazné postavení Klatovska v rámci kraje ovšem nejlépe podtrhuje skutečnost, že klatovský starosta Rudolf Salvetr kandiduje hned z druhého místa celokrajské kandidátky spojených pravicových stran.

Starosta Salvetr je v krajském zastupitelstvu dlouhodobě silným hlasem, prosazujícím názor, že Plzeňský kraj není jen Plzeň a její okolí. V krajském zastupitelstvu se Rudolf Salvetr vždy snaží hájit zájmy Klatovska, menších obcí a dalších venkovských regionů Plzeňského kraje, protože, jak říká: „Život tady u nás v Pošumaví je prostě jiný než v Plzni a krajská rozhodnutí to musí zohledňovat.“

Konkrétně pro Klatovsko je podle Rudolfa Salvetra prioritou doprava a její další rozvoj, protož náš region je vzdálený od centra kraje, je řídce osídlený a důležitou částí jeho ekonomiky jsou příjmy z turistiky. „V příštích letech musíme hlavně dotáhnout dopravní napojení od dálnice směrem k Šumavě. Na prodloužení přivaděče musí navázat obchvaty Přeštic a Klatov. S podzimem teď konečně začne i výstavba obchvatu Číhaň-Kolinec. To je projekt, za který ODS dlouhodobě bojovala a který značně pomůže lidem na Sušicku,“ dokazuje Rudolf Salvetr, že dobře ví, co náš kraj potřebuje.

Kraj, aktivní například v podpoře turistiky, prosazuje i sušický starosta Petr Mottl: „Lidé nestojí o zkostnatělé funkcionáře, ale po svých zástupcích chtějí i nápady a odvahu realizovat projekty, jejichž náklady se obyvatelům kraje mnohonásobně vrátí v podobě lepšího prostředí pro život.“ Právě ODS s podporou TOP 09 a nezávislých starostů může podle něj v krajských volbách nabídnout dostatečnou zkušenost a současně energii, kterou kraj ke svému rozvoji potřebuje.

https://pravespojeni.cz/

Zadavatel: Občanská demokratická strana s podporou TOP 09 a nezávislých starostů
Zpracovatel: VLM a.s.