Připravili jsme pro vás několik tipů na výlety, které musíte se svými dětmi v jižních Čechách zažít na vlastní kůži. Odnesete si zážitky, které ve vás zůstanou ještě dlouhá léta. Užívejte si společné chvíle na nezapomenutelných výletech plných dobrodružství.

Navštivte největší hernu ve střední Evropě Sladovnu v Písku. Jedná se o otevřený zážitkový kulturní prostor pro rodiny s dětmi. Všechny výstavy a expozice jsou interaktivní a zábava pro celou rodinu je tak zaručena. Doporučujeme předem si rezervovat vaši návštěvu na jejich webových stránkách.

Zdroj: www.piseckem.cz

Nejstarší vodní mlýn v Čechách je v Hoslovicích. Místo, kde zapomenete na běžné starosti a užijete si klid a pohodu venkovského života. Tvoří jej tři stavby – mlýn s obytnou částí, chlévy s kolnou a stodola. Atmosféru dokreslují pravidelné řemeslné akce, ukázky zemědělské výroby, venkovské hry pro děti. Prohlídku si můžete užít se samotným mlynářem.

Zdroj: www.piseckem.cz

Pokud vás fascinuje svět včel určitě nesmíte minout nejkrásnější včelín na světě Krušlovský včelín. Machův včelín v Krušlově je svým jedinečným provedením unikátem nejen v Čechách, ale také ve střední Evropě. Jedná se o rozsáhlejší dřevěnou stavbu s vyřezávanými a malovanými prvky a s unikátní sbírkou zhruba 80 řezeb a výtvarně ztvárněných úlů. Nedaleko včelína vede Naučná včelí stezka, která děti provede světem včel zábavnou interaktivní formou.

Máte děti zvídavé a zajímají se o přírodu? Pro ty je určena Naučná stezka Čápa Vodňana ve Vodňanech, ráj pro celou rodinu. Najdete v něm sportovní stezku, dřevěné objekty, obří houby, a především ideální místo, kde se dozvíte leccos zajímavého o přírodě i historii Vodňan.

Zdroj: www.piseckem.cz

Největší vodní zámek v ČR je Zámek Blatná, který nenabízí pouze prohlídky zámku, ale přímo pro děti je určen zámecký park, ve kterém můžou krmit daňky nebo zažít procházky s alpakami Bellou, Esmeraldou a Diegem.

Jestli jsou vaše děti malí horolezci a nebojí se výšek, tak určitě navštivte 3D bludiště na Živci v Píseckých horách. 3D bludiště je vlastně taková obří prolézačka ve stromech, tvořena visutými lávkami s překážkami tvořícími trasu, kterou lze procházet opakovaně různými směry.

Zdroj: www.piseckem.cz

Více tipů na výlety s dětmi hledejte na našich webových stránkách www.piseckem.cz.

Zdroj: Youtube