Na své si přijdou na Sedleckém vinobraní milovníci nejen vína, ale i zajímavých gastronomických specialit. „V nabídce bude mimo grilovaných mas a špízů také domácí zelňačka a guláš. Sedlecké vinobraní je už dnes vyhlášenou tradiční akcí regionu, která má své skalní příznivce, neboť tu vždy panuje skvělá atmosféra. Díky vstupu zdarma a skleničce na zálohu k nám zavítá hodně cyklistů z celé republiky,“ okomentoval situaci sklepmistr Ctirad Králík.

Lákavý je i hudební a doprovodný program

V rámci Sedleckého vinobraní nebude ani letos chybět hudební program. Ve vystoupení se budou od 11. hodiny do 18. hodiny na pódiu po hodině střídat Cimbálová muzika Jožky Šmukaře a zpěvák Jiří Zonyga. Během dne budou probíhat moderované ukázky mletí a lisování hroznů tradičním způsobem, do kterého se mohou zapojit přímo i návštěvníci a ochutnat si přitom čerstvý hroznový mošt. Zájemci se též mohou zúčastnit losování o zajímavé ceny z místního vinařství.

Návštěvníci mohou kempovat na louce

Organizátoři myslí i na to, aby návštěvníci Sedleckého vinobraní nemuseli spěchat z akce domů a mohli si po akci odpočinout a vyspat se. „Na louce v areálu mohou návštěvníci zdarma zaparkovat auto i karavan nebo rozbalit stan. Hodně lidí si zvyklo při naší akci tento prostor louky využívat. Bývá to tu hodně zaplněné,“ míní sklepmistr Králík. Více o zmíněné akci a chystaných dalších se dozvíte na www.sedleckavina.cz a také na facebooku.