Pravé spojeni – koalice ODS s podporou TOP 09 a nezávislých starostů – vysílá do nadcházejících krajských voleb výrazné osobnosti i na severním Plzeňsku. Zde je kandidátka spojených pravicových stran složena zejména z výrazných starostů.

Jedním takovým starostou je i Pavel Karpíšek, který kandiduje v rámci kraje jako desátý v pořadí. Starosta Karpíšek už déle, než čtvrtstoletí vede obec Vejprnice. A vede ji velmi úspěšně, což potvrzuje jak rozvoj Vejprnic, tak pestrý život v obci doplněný řadou nových či renovovaných staveb a zařízení. Ve Vejprnicích je vidět, že když se chce, jde to i na venkově.

„Jako starosta Vejprnic vím, jak tento region konkrétně trápí kvalita dopravy, dostupnost služeb či zdravotnictví,“ má jasno o tom, co by chtěl prosazovat v krajském zastupitelstvu.

Karpíšek začínal jako učitel v Blatnicích u Nýřan. Svou pedagogickou kariéru původně „na krátko“ přerušil, když byl v roce 1993 zvolen starostou Vejprnic na severním Plzeňsku. Jenže občané dnes více než čtyřtisícové obce ho zpátky do školy už nepustili.

Čtvrt století ve vedení obce

Z tohoto pohledu je až neuvěřitelné, že Pavel Karpíšek skládá volební zkoušku u vejprnických voličů už celé čtvrtstoletí a dá se říct, že úspěšně. Vejprnický starosta má stále v obci, kde prožil celý život, takovou podporu, že pravidelně obhajuje post starosty a v posledních volbách už jeho kandidátka dokonce získala sama většinu zastupitelů. Starostou Pavel Karpíšek nebyl pouze v době, kdy působil na úřadu a ve vedení Plzeňského kraje, ale i tehdy zůstal součástí vedení Vejprnic. Vzorové vedení obce ocenili i voliči na severním Plzeňsku a Rokycansku, když si ho před dvěma roky vybrali za svého senátora.

Fakt, že Pavel Karpíšek již v minulosti na krajské úrovni působil (12 let jako zastupitel a z toho 4 roky jako krajský radní pro zdravotnictví a sociální věci), znamená značnou výhodu, protože se v případě zvolení už nebude muset na kraji rozkoukávat a bude se moci hned pustit do prosazování zájmů severního Plzeňska.

Vzorové vedení obce ocenili i voliči na severním Plzeňsku a Rokycansku, když si Pavla Karpíška před dvěma roky vybrali za svého senátora.

Předseda hospodářské komory

Pavel Karpíšek byl navíc jako dlouholetý předseda Regionální hospodářské komory Plzeňského kraje velmi aktivní také na poli podpory podnikání, protože dobře ví, že lidé v regionu potřebují firmy, které jim dají kvalitní a dobře placenou práci, aby nemuseli za prací odejít jinam. Právě podpora služeb, malého a drobného podnikání je důležitou součástí života v tomto venkovském regionu.

Pravé spojení a Pavla Karpíška v krajských volbách podporuje spolukandidaturou řada starostů obcí v okrese Plzeň-sever.

Zadavatel: Občanská demokratická strana s podporou TOP 09 a nezávislých starostů

Zpracovatel: Občanská demokratická strana s podporou TOP 09 a nezávislých starostů