I letos navazuje automobilka ŠKODA AUTO na tradici poskytování pomoci sociálních služeb a podává jim pomocnou ruku v podobě nových automobilů.

SPOLEČENSKÁ ODPOVĚDNOST
Ty budou sloužit k dopravě zaměstnanců při jejich častých cestách za klienty, čímž zlepší dostupnost sociálních služeb v podhorském regionu.

Automobilka ŠKODA AUTO touto cestou podporuje sociální péči jako součást své společenské odpovědnosti. Vedle toho se automobilka věnuje zvýšení životní úrovně místních obyvatel řadou projektů a grantů pro obce, organizace a spolky se zaměřením na rozvoj komunitních činností, zlepšení zdravotních služeb a vzdělávání, ochranu přírody či zvýšení dopravní bezpečnosti, ale také na pořádání kulturních akcí a uchování historických odkazů.

„Naše pomoc regionu je dlouhodobá a systematická a vychází z blízkého kontaktu s místními organizacemi, proto máme dobrou představu o tom, kde je podpora nejdůležitější. Bohužel i v letošním roce doznívají dopady pandemie covid-19 a zejména na sociální služby jsou kladeny vysoké nároky. Proto jsme rádi, že můžeme naši pomoc v této oblasti dále posílit a podpořit zaměstnance v jejich velmi odpovědné a obětavé práci,“ říká Michal Kadera, vedoucí Vnějších vztahů ŠKODA AUTO.

VŠESTRANNÝ POMOCNÍK
Mezi obdarované instituce patří Pečovatelské služby měst Dobrušky, Vamberka, Rokytnice v Orlických horách a Kvasin. Dále pak Ústav sociální péče pro mládež Kvasiny, Domov Dědina v Opočně, Péče o duševní zdraví Rychnov nad Kněžnou a také zdejší ÚSP Domečky. Automobilka takto podporuje sociální služby již čtvrtým rokem.

Organizace dostaly do užívání vozy, které tvoří převážně nové modely ŠKODA OCTAVIA COMBI v provedení s benzinovým motorem 1.5 TSI o výkonu 110 kW a standardně vybavených šestistupňovou přímo řazenou převodovkou.

Předností těchto automobilů je snadná ovladatelnost a dobré jízdní vlastnosti, které jsou v členitém podhorském regionu zvláště důležité. Přínosná je také nízká spotřeba paliva a nadprůměrná velikost zavazadlového prostoru, protože řada vozů slouží například k dopravě jídla a zdravotních potřeb starším nebo zdravotně znevýhodněným občanům. Automobily se využívají rovněž k přepravě klientů k lékařům nebo na společenské a kulturní akce, které pomáhají rozvíjet sociální vazby.

NADAČNÍ FOND
Pomoc regionům, v nichž ŠKODA AUTO působí prostřednictvím svých výrobních závodů, patří do dlouhodobé strategie společenské odpovědnosti a dotýká se řady aktivit na podporu zvýšení kvality života místních občanů.

Odpovědnost za rozvoj regionů převzal Nadační fond ŠKODA AUTO, který letos opět vypsal granty, které podporují okolní obce, spolky a organizace.