Také díky tomu teď nabírá nové zaměstnance. Jak říká ředitel Sadské Richard Stejskal, bez nich by firma období plné zpřísňujících se opatření a nových nároků na výrobu překonat nedokázala. „Přesto všechno se nám podařilo zakončit fiskální rok nejlepším výsledkem v rámci několika závodů naší divize rozmístěných po celé Evropě. Za to bych chtěl všem našim lidem poděkovat. Jsem rád, že máme tým, který vše skvěle zvládl,“ popisuje.

Parker Hannifin, mezinárodní lídr v oblasti technologií pro řízení pohybu, poskytuje specializovaná řešení pro širokou škálu mobilních, průmyslových a leteckých oborů. Jeho výrobní podnik v Sadské se už 25 let specializuje na  výrobu různých druhů těsnění. Divize Chomerics se orientuje na výrobu teplovodivých materiálů, vodivých plastů a těsnění pro stínění elektromagnetického vlnění. Divize Prädifa vyrábí dynamická a statická těsnění z různých materiálů a poskytuje komplexní řešení těsnících aplikací pro automobilové, letecké, chemické a spotřební a segmenty průmyslu.
Zdroj: Zadavatel
Nové zakázky vyžadují nové zaměstnance
Své zkušenosti se zdravotnickým průmyslem v Sadské zužitkovávají i během koronavirové krize. V jejím průběhu závod získal zakázku na produkty používané při výrobě léků. Ty se významná farmaceutická firma rozhodla využívat při vývoji a výrobě vakcíny právě proti COVID-19.

Ve svých dvou divizích Parker Sadská zaměstnává přes 450 lidí a teď nabírá nové. Nejčastěji na pozice operátorů, kontrolorů, seřizovačů a soustružníků. Pro pozici operátora není třeba žádných zvláštních dovedností nebo znalostí,
ve firmě nováčky všechno rádi naučí. „Nejsou u nás výjimkou lidé, kteří se původně věnovali úplně jiné oblasti, například kuchaři, číšníci nebo řidiči. Každý se u nás může vypracovat, pokud bude chtít. Stačí odpovědnost a chuť pracovat v týmu,“ popisuje personální manažerka Lenka Herdová.

U dalších poptávaných pozic se pak podle jejích slov zohledňuje technické vzdělání, schopnost přečíst technický výkres nebo třeba aspoň krátká praxe na podobné pozici. Ještě jiné podmínky platí pro administrativní pracovní místa. Také na ty firma přijímá nové zaměstnance. Může to být do oddělení kvality, nákupu, lidských zdrojů, financí, ale i do řad procesních inženýrů nebo disponentek, kteří vykonávají podporu přímo.

Jeden z největších zaměstnavatelů regionu nabízí i přes svoji velikost zaměstnání v takřka rodinném prostředí. „Díky práci v relativně malých týmech je atmosféra na pracovišti opravdu příjemná, až rodinná. A to doslova, protože u nás často působí celé rodiny,“ přibližuje situaci personální manažerka. „Dobře si uvědomujeme, že v dnešní době jsou největším bohatstvím zaměstnanci, na kterých byznys stojí i padá. I proto se pro naše zaměstnance snažíme zajistit co nejpříjemnější pracovní podmínky a poskytujeme škálu benefitů,“ pokračuje Herdová.

25 let působení Parker Hannifin v Sadské
Zaměstnanci v Sadské tak mají pravidelné příspěvky na stravování, možnost penzijního připojištění, výhodné zaměstnanecké tarify, volné vstupenky na kulturu a mnoho dalšího. A to přitom firma v malé obci před 25 lety začínala s asi deseti lidmi a všechno budovala postupně, krok za krokem. Jak zakázky rostly, zvětšoval se také areál společnosti, který může růst i dál. Díky postupnému vývoji si ale celý závod zvládnul dobře zažít všechny návazné procesy, takže má po letech existence skvělou kondici, což dokazují také letošní ekonomické výsledky.HalaZdroj: Zadavatel
Dobrá firma se pozná i podle života mimo pracovní dobu
Parker v Sadské chce být podle slov jeho vedení jako lokální zaměstnavatel součástí okolního sportovního a sociálního života. Kromě sponzorování místní základní školy vybavením učeben interaktivními tabulemi
a další technikou je hrdým podporovatelem převážně dětských sportovců: basketbalistek z týmu Sadské vosy, fotbalistů, karatistů, místního klubu tenisu, stolního tenisu a dalších. Ve zdravotní oblasti financoval nákup klimatizace a lůžek do porodnice Nymburk a nákup pohybového přístroje v nemocnici Městec Králové. Spolupracuje také s poděbradským Centrem sociálních a zdravotních služeb, kde sponzoroval nákup automobilu 
pro zajištění sociálních služeb v regionu.

Při volbě podporovaného subjektu přitom nerozhoduje jen vedení firmy, ale návrhy a hlasování přichází také z řad zaměstnanců. Takto Parker v minulých letech sponzoroval zvířecí miláčky v psím útulku v Sadské či záchrannou stanici pro zraněné živočichy v Huslíku u Poděbrad.

I tím Parker potvrzuje pověst stabilní společnosti. Kromě toho, že působí na mnoha různých trzích, má diverzifikované produktové portfolio a ve vedení zkušený management, se také zajímá o dění kolem sebe. To všechno pak pomáhá zvládat současnou krizi.