Páteční muzejní noc tradičně nabídne bohatý program. Jejím letošním tématem bude losování o mikulovské panství, které proběhlo v roce 1862 mezi 4 dcerami Josefa Františka Dietrichsteina. Dále se můžete těšit na vystoupení historických souborů nebo fotokoutek s kostýmy.

Největší změnou letošního roku bude přesun hlavního podia do centra města. Návštěvníci si tak budou moci užít všechny hlavní hvězdy přímo na Náměstí a to s volným vstupem. V sobotu večer si tak můžete poslechnout třeba Dana Bártu & Ilustratosphere nebo oblíbenou kapelu Zrní. V průběhu dne pak na náměstí vystoupí místní soubory, kapely nebo hudební uskupení Trocha klidu ze spřáteleného Šumperka.

Máte-li rádi folklor a etno music, navštivte rovněž Národní dům, kde v sobotu zahrají cimbálové muziky a večer oblíbená kapela Urband, která hraje směs ruských písní, jazzu, valčíku či tanga. V průběhu celé soboty zde bude probíhat minidegustace vín.

Příznivci mladých nadějných kapel se mohou těšit na Gympl stage, při jejíž přípravě pomáhali samotní studenti a mohli tak zakusit, jak funguje organizace velké akce. Na dvoru gymnázia si můžete poslechnout Mech a večer zakončit tanečně s DJ Chocolatic.

Nezapomínáme ani na ty nejmenší. Pro děti i hravé dospělé jsme připravili venkovní divadelní představení. Začínáme v sobotu ve 12.00 Cirkusáriem a končíme Dobrodružstvím lesního skřítka Luka v 16.00.

Letošní Slavnosti nabídnou i netradiční program. „Rádi bychom Slavnosti přiblížili místním, přece jen se jedná o oslavy jejich města. Z toho důvodu jsme do programu zahrnuli nově Panel stage. Na sídlišti vznikne venkovní kavárna a místo, které nabídne možnost ugrilovat si vlastní dobroty či si zahrát stolní tenis nebo pétanque,“ přibližuje program hlavní produkční Petra Stránská. Sobotní večer bude patřit promítání filmu na zeď paneláku a v neděli dopoledne organizátoři připravují sousedskou snídani, kam bude moci každý přinést něco ze své kuchyně.

Mimo tradiční jarmark v centru města se bude konat i Fler market na Lormově náměstí u Galerie Závodný, kde své handmade výrobky nabídnou kreativní výrobci.

V neděli oslavy pokračují tradičním ročníkem běžeckého a turistického závodu na 6,3 km, který je určen pro širokou veřejnost. Celý program uzavře CM Starobřeclavská.

Kompletní program a přesná data konání jednotlivých akcí naleznete na webových stránkách akce www.slavnostimestamikulova.cz