V Kulturním domě K-TRIO, Kině Luna a Komorním klubu. Kulturní program okoření také naše gastronomie, protože dobré jídlo a pití prostě nemůže chybět. Konec května v KZOJ je především ve znamení Slavností obvodu Ostrava – Jih. Těšit se mohou úplně všechny věkové kategorie. Program je opravdu nabitý po celé dva dny. Na hlavní stage vystoupí mj. Voxel, Legendy se vrací, Václav Neckář & Bacily. Adrenalinové zážitky zajistí četné atrakce, chuťové pohárky uspokojí grilované speciality, langoše, bramborové placky a další dobroty.Slavnosti Ostrava -JihZdroj: Statutární město Ostrava Nejmladší návštěvníci si užijí klauna Hopsalína, mohou společně s rodiči soutěžit a vyhrávat ve FIT PARKu, namalovat si nový obličej…zkrátka slavit společně.
      Kino Luna zahajuje svůj filmový maraton k oslavám dne 1. června projekcí Kráska a zvíře, hranou adaptací animované klasiky společnosti Disney, za zvýhodněné vstupné.
Následující den připravujeme rovněž v kině Luna velké zábavné odpoledne ve spojení s filmovým programem pro všechny děti, které rády zpívají, malují a mají rády filmovou zábavu.
Již od 15 hodin vás mohou pobavit klauni, vystoupí dětské folklórní soubory, školní kroužky.
Zážitkovým vystoupením bude zajisté URBAN MOTION – Freerunning, akrobatické sportovní disciplíny se zaměřením především na estetiku a krásu pohybu. Nebude chybět tolik oblíbené malování na obličej, děti v masce zvířátek mohou získat volnou vstupenku na filmové představení Trollové a Zpívej.
A to pořád není všechno. Filmové oslavy pokračují i následující víkend, kdy kino bude zadáno tentokrát filmovým začátečníkům. Originálním filmovým dárkem pro naše nejmenší diváky budou Zlínské festivalové ozvěny v kině Luna. Ještě „čerstvé" festivalové pásmo krátkých animáčků pro děti z celého světa „přivezeme do kina přímo ze Zlína" – z 57. ročníku Zlín Film Festivalu pro děti a mládež.
A protože prázdniny již „klepou na dveře", odtajníme také něco pro prázdninové období, ve kterém opět nebudou chybět každou středu v dopoledním čase Bijásky pro děti, dále letní blockbusterové premiérové megahity a reprízy divácky atraktivních fantastických dobrodružství ve „velkých" filmech, kterým sluší naše „velké" promítací plátno.
Stranou ovšem v letních měsících nezůstane ani náročný divák, od 14. 6. každou středu v 17.45 hodin si bude moci vychutnat další připravovanou kolekci - šest Kaurismäkiho klasických filmů pod názvem FINSKÉ LÉTO s Akim Kaurismäkim, která je průřezem jeho pozoruhodnou filmovou kariérou. V červenci budou na programu další filmové ozvěny – VARY VE VAŠEM KINĚ, které nabídnou ty nejžhavější novinky z 52. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary 2017, největšího filmového festivalu v ČR.
Kino Luna se nesoustřeďuje čistě na komerční dramaturgii, využívá své výhody digitálního kina, které umožňuje výrazné rozšíření dramaturgie směrem k alternativnímu obsahu. Velmi flexibilní programování, zapojení do festivalů, přehlídek a přenosů pomáhá vytvářet kinu žánrově různorodou diváckou klientelu, která napomáhá celkovému růstu návštěvnosti. Není proto žádným překvapením, že můžete v kině Luna strávit i Den s operou. Již v těchto dnech připravujeme spuštění předprodeje vstupenek na novou sezónu přenosů z Metropolitní opery 2017/ 2018 v kině Luna. Operní příznivci se mohou těšit na nových pět inscenací, včetně dvou premiér, na operní hvězdy současné scény - Jončevu, Radvanovsky, Plachetku, Dominga, Kaufmanna a řadu dalších. Chození do kina s „nějakým" je stále „IN", přestože máme doma velkou LCD TV a HD přehrávač. Návštěva kina je stále společenskou událostí, kde je možno užít si atmosféru, oblíbený žánr na velkém plátně, strávit čas se svým filmovým hrdinou a v neposlední řaděvychutnat speciality v Café Luna.
      Také v Kulturním domě K-TRIO plánujeme mnoho zábavy, tance, relaxace i poučení. Víte, jaký význam měly slunovratové rituály? Na konci června to prozradíme při Slunovratové meditaci, kdy navážeme na tradice našich předků a oslavíme Slunce, nositele světla a života. Chcete se naučit tančit, chcete kroužit sálem, protáhnout tělo, zacvičit si a odreagovat se v příjemném prostředí a získat novou energií? Pokud toužíte proniknout do tajů exotických tanců, jsou ideální kurzy zumby, havajských, latinských nebo břišních tanců. V rytmu tance zapomenete na starosti a nudu hodíte za hlavu.
Dáváte-li přednost sportovnímu pohybu, můžete zvolit od fyzicky náročnějších stylů jako je superkalanetika, body styling, cvičení s kmitacími tyčemi až po relaxační a zdravotní cvičení jako je jóga až po cvičení zaměřené na prevenci bolesti zad a páteře podle metody MUDr. Smíška.Slavnosti Ostrava - JihZdroj: Statutární město OstravaNejmladším klientům v druhé polovině prázdnin nabízíme již tradiční Příměstský tábor, kde si užijí program plný zážitků, zábavy a letních aktivit.
Komorní klub rozezní na začátku června nestárnoucí operetní melodie v rámci finálního koncertu oblíbeného cyklu. Přesně pět dní poté vystoupí Victoria Klewin – britská bluesová a jazzová zpěvačka, v jejímž hlase se potkává tradice s originalitou i retro nostalgií. Kříženec
„vokálního jazzu" a „blues s modrýma očima" ladně slučuje žánry a styly a vytváří tak svou jedinečnou, originální hudbu. Je to „soulpop"v tom nejlepším smyslu slova.
            V Komorním klubu nemusíte jen poslouchat. Pokud upřednostňujete společenský tanec a rádi nonšalantně kroužíte parketem, pak jsou tady taneční kurzy pro manželské a partnerské dvojice, kde se naučíte základy nejznámějších tanců, jako jsou blues, polka, valčík, anglický waltz, tango, foxtrot, čača, jive, mambo, slowrock. Zažijete spoustu zábavy a společně se staneme hvězdami tanečních parketů.
V druhé polovině července jsme připravili LÉTO PRO SENIORY. Ve skupině podobně naladěných lidí prožijete sportovně relaxační týden. Každý den máme nachystán program zaměřený na relaxační a rehabilitační techniky pro podporu zdraví. Užijete si Taoistické Tai Chi, Jógu, Chi Kung, seznámíte se s reflexní terapií, výkladem karet, homeopatií.
Detailní informace včetně možnosti rezervace najdete na www.kzoj.cz , na https://www.facebook.com/kdktrio
nebo osobně v KD K-TRIO na ulici Dr. Martínka1439/4,
v Ostravě – Hrabůvce.
Renáta Valerie Nešporek a její tým.