Druhá vlna koronaviru původní plány zhatila. Na OPF se s nastalou situací popasovali výborně a vznikl projekt Virtuální běh s děkanem, aby se koronavirový vlk nažral a koza zůstala celá.

Nešlo však o bušení do klávesnice a klikání myší, jak přídomek „virtuální“ naznačuje. V praxi se jednalo o to, že každý, kdo se chtěl běhu zúčastnit, musel skutečně trať dlouhou 5,6 km absolvovat, ale prostřednictvím speciální mobilní aplikace byl výkon každého jednotlivce zaznamenán a výsledky se shromažďovaly do tabulek podle jednotlivých kategorií. Trasu závodu si mohl zvolit každý závodník libovolně. U všech byla jednotná pouze délka 5,6 km měřená na čas. Sice tak letos běžci neměli ten správný požitek ze sportování bok po boku, ale akce se přesto uskutečnila, a to se počítá.

Zdroj: Slezská univerzita v Opavě, studentská redadkce

Celkem se do Virtuálního běhu s děkanem zapojilo 48 běžců v 7 různých kategoriích (veřejnost muži, veřejnost ženy, student, studentka, zaměstnanec, zaměstnankyně, štafeta). Číslo to sice na první pohled není vysoké, ale musíme brát v potaz problémy způsobené koronavirem. Absolutně nejrychlejšího času dosáhla mezi všemi studentka oboru Podniková ekonomika a management Jana Coufalová, která trať dlouhou 5,6 km zdolala v čase 22 minut a 52 vteřin. V kategorii student zase všechny své kolegy z OPF pokořil student angličtiny z Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě Darek Szarowski.

Co by to bylo za běh s děkanem, kdyby pan děkan sám neběžel? Pochopitelně se tak účastnil i děkan OPF prof. Ing. Daniel Stavárek, Ph.D., který se umístil mezi zaměstnanci Slezské univerzity na krásném druhém místě. Překonal ho jen JUDr. Petr Pospíšil, Ph.D., LL.M.

prof. Ing. Daniel Stavárek, Ph.D.Zdroj: Slezská univerzita v Opavě - studentská redakce

Jak pravil Pierre de Coubertin, není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, tak věřme, že další ročník se šťastným pořadovým číslem 7 se uskuteční tak, jak jsme byli v minulosti zvyklí. Sláva vítězům, čest poraženým!

Kompletní výsledky zde: Vyběhni s děkanem - kompletní výsledková listina    

Autor: Jakub Plaskura – studentská redakce Slezské univerzity