Mimořádný program zahajovala předpremiéra činoherní komedie Edmond uvedená jako poděkování zdravotníkům za jejich práci po celý náročný rok. Následoval koncert sboru SDO Otevíráme Otevíráním studánek Bohuslava Martinů a repríza oblíbené „sousedské“ komedie Zítra to roztočíme, drahoušku. Letní počasí přímo vybízí k hraní pod širým nebem, a tak Horní náměstí v Opavě rozezní nejslavnější operní a operetní árie v rámci Open air gala a Ochutnávky ze Smetanovy Prodané nevěsty. K vítání prázdnin pro děti zahrajeme na náměstí Královnu Koloběžku I., známou pohádku o chytré rybářově dceři Zdeničce, která vyřeší všechny hádanky pana krále, získá si jeho srdce a stane se jeho ženou.

Začátkem prázdnin ale divadelní program nekončí. S velkou radostí divadlo letos navazuje na tradici letních představení na zámku Hradec nad Moravicí. Hned 1. července je na programu Prodaná nevěsta a 2. července po setmění se Červený zámek promění v Karlštejn díky představení legendárního muzikálu Noc na Karlštejně. Po letní přestávce se do kouzelných prostor zámku ve dnech 29. a 30. srpna vrátíme s exkluzivními předpremiérami nové činoherní inscenace Cyrano z Bergeracu. Jste srdečně zváni!

Prodaná nevěsta 1. 7. 2021 od 19 hodin, nádvoří Červeného zámku v Hradci nad Moravicí.
Při příchodu vás uvítají chlebem a solí krojované uvaděčky, někde u brány bude kouřit dýmku Indián z Otahitánských ostrovů, mužský sbor bude opakovaně zpívat „To pivečko to věru je nebeský dar“, budete občerstveni čepovaným pivem, preclíky a koláčky. Také se potkáte osobně s mistrem Bedřichem Smetanou ztělesněným dirigentem představení Vojtěchem Spurným, kterého přiveze kočár tažený koňmi. Na nádvoří zámku se možná objeví prezident Masaryk uvítaný dětmi, později i ministr Zdeněk Nejedlý, který vystoupí v roli Principála komediantů. Věřte, že u nás budete v dobré společnosti.

Noc na Karlštejně 2. 7. 2021 od 21 hodin, nádvoří Červeného zámku v Hradci nad Moravicí.
Český muzikálový klenot o dvou ženách, které tak moc milují své muže, že se rozhodnou strávit noc na Karlštejně. Tam ale mají z nařízení císaře Karla IV. povolen vstup pouze muži.
Přijďte se podívat na romanticky zidealizovanou a úsměvnou historku ze života otce vlasti, která se stala nesmrtelnou.

Cyrano z Bergeracu 29. 8 a 30. 8. 2021 od 20 hodin, nádvoří Červeného zámku v Hradci nad Moravicí.
Diváky čeká strhující podívaná, která díky kulise opravdového zámku získá další rozměr. Máte tak jedinečnou možnost zhlédnout příběh člověka mnoha (nepříliš hezkých) tváří. Básníka s velkým nosem. Kadeta, který své soupeře prošpikuje hrotem kordu stejně rychle jako rytmem svého verše. Nešťastně milujícího muže, který po celý život ctí památku svého soka. Hrdiny, který do posledního dechu brání svůj čistý štít. Šermířské souboje, podmanivá poezii, přátelství, láska, válka i smrt slibují nezapomenutelný divadelní zážitek pro všechny.

Prožijte s námi divadelní léto!

Zdroj: Slezské divadlo Opava