Září 2019: Změna

V objektu č.p. 622 na náměstí Milady Horákové končí prodejna farmářských potravin. Slovanský obvod vypisuje výběrové řízení na nového nájemce a klade si podmínku, aby se objekt stal místem, které nabídne nejen kvalitní služby, ale celkově oživí prostor lesoparku Homolka. Nabízí se kavárenský provoz, který v této části Slovan chybí.

1.3. 2020: Nový začátek

Městský obvod podepisuje smlouvu s novým nájemcem Kafe Plzeň s.r.o., který má zkušenosti již z náměstí Republiky, kde provozoval necelé dva roky take-away kavárnu Kafe Smetanka. Na Slovany přichází se zkušenostmi a zavedenou značkou. Pomocí Ateliér k světu začíná rekonstrukce objektu, na které se finančně podílí nájemce s městským obvodem 50:50 s tím, že nájemce si vloženou částku, přibližně 2 miliony Kč, postupně odbydlí v podobě nájmu.

22.2.2021: Výdejové okénko

Kafe Smetanka zahájila svůj provoz. Vlivem aktuální situace spojené s onemocněním covid-19 u nás i ve světě otevírá pouze výdejové okénko a provozovatelé se těší, že budou z nového místa šířit povědomí nejen o kvalitní výběrové kávě.

okénkoKafe Smetanka - výdejní okénkoZdroj: autorka fotografie -Tereza VáchalováJaro 2021: Rozjezd

Jsou dokončeny zahradní úpravy okolí kavárny. Kavárna zavádí pravidelné palačinkové pondělky, které si kladou za cíl zpříjemnit zákazníkům start do nového pracovního týdne. Otevírá se prostor terasy, kde si návštěvníci mohou vychutnat dobrou kávu a dortík na příjemných lehátkách ve stínu vysokých stromů. Kafe Smetanka začíná nabízet víkendový brunch a sdružovat obyvatele Slovan i širšího okolí u dobrého jídla, pití a kulturních akcí.

19.5.2021: Gastromapa

Na kávu se zastavil Lukáš Hejlík, herec, který přináší tipy na zajímavé gastropodniky v České republice v aplikaci Gastromapa, a o kavárně píše ve svém hodnocení spoustu krásných slov. Vyzdvihl dokonalou harmonizaci kavárny s parkem, která uspokojí svou nabídkou a prostorem jak babičky, tak mladé lidi či rodiny s dětmi. Hejlík navštívil kavárnu již na náměstí Republiky, a proto hodnotil i posun Smetanky z malé rohové kavárny na nádhernou mezigenerační parkovou kavárnu.

Kafe SmetankaKafe SmetankaZdroj: MO Plzeň 2 – Slovany

Prosinec 2021: Vánoce

První společné zpívání u vlastního vánočního stromečku personálu kavárny a hostů.  Na objednání jsou přichystány boxy obsahující 12 druhů tradičního i moderního vánočního cukroví. Po 306 dnech nepřetržitého provozu kavárny na nové adrese nastává 24.12. vánoční zavírací doba až do 3. ledna nového roku.

21.6.2022: Křišťálový špendlík

Kavárna obdržela ocenění Křišťálovy špendlík jako nejlépe hodnocený podnik západních Čech v oboru gastronomie podle uživatelských recenzí na Mapách Google. Kafe Smetanka se stala jedním z 10 oceněných podniků v republice, a to nejen za úroveň poskytovaných služeb, ale také za výbornou komunikaci se zákazníky.

Smetanka kafeKafe SmetankaZdroj: zdroj Google

4.7.2022: Stavba roku

Budovu kavárny přihlásil slovanský obvod do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2021 v kategorii B) rekonstrukce budov. Rekonstrukce obdržela od odborné poroty nominaci a do 22. srpna pro ni může hlasovat i veřejnost na https://www.stavbarokupk.cz/soutezni-stavby/hlasovani-verejnosti/

Srpen 2022: Letní kino

V srpnu a září nabídne program kavárny i letní kino. Ve spolupráci se soutěžním festivalem Festival Finále budou promítány 3 filmy. Součástí vstupného 100 Kč je speciální popcorn. Vstupenky lze zakoupit online na www.festivalfinale.cz či na místě v den promítání od 20 hodin.

plakátplakátZdroj: archiv autora