„Výčepní musí umět zákazníky zaujmout i přirozeným šarmem a příjemným vystupováním, protože kromě skvěle načepovaného piva se mnoho lidí do hospody vrací právě za svým oblíbeným výčepním,“ říká emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka

Zdroj: Plzeňský Prazdroj a. s.

Skutečný mistr výčepní musí o pivu vědět všechno. Od toho, jak se vaří a skladuje až po to, jak ho dostat v co největší kvalitě zákazníkovi na stůl.  Musí bravurně zvládat techniku čepování a pečovat o pivní sklo. Musí se umět usmát a prohodit s hosty pár slov, primárně však musí svou práci dělat s láskou a vášní pro pivo i pro své zákazníky. 

Ve všech těchto disciplínách mezi sebou v rámci soutěže Master Bartender každoročně soutěží desítky výčepních z celé republiky. Ti nejlepší z nich pak postupují z regionálních kol do celostátního finále, které se tradičně koná v Plzni. 

Zdroj: Plzeňský Prazdroj a. s.

Deník se rozhodl spolu s Pilsner Urquell uspořádat mezi těmito finalisty soutěž o Mistra Sympatie, o kterém jste svým hlasováním rozhodli vy, čtenáři. A vítězem, respektive vítězkou boje o přízeň čtenářů a titul nejsympatičtější výčepní se stala Veronika Hošková z Rotunda Lounge Café v Hradci Králové, kterou jsme pro vás vyzpovídali. 

Ve finálovém kole jste nasbírala přes 10 tisíc hlasů a některé své soupeře jste tak předběhla mílovými kroky. Co na výsledek říkáte?

Byla jsem upřímně zaskočená. I přestože jsem sdílela odkaz na hlasování na sociálních sítích a mí kolegové z Rotundy udělali to samé, rozhodně jsem nečekala, že se v hlasování dostanu na první místo, a ještě s tak velkým počtem hlasů. Byla jsem velmi příjemně překvapená, kolik lidí si našlo chviličku na to mi poslat hlas. Jsem jim za to velmi vděčná. 

Pomoc kolegů vás určitě těší. Dostalo se vám podpory i od zákazníků a přátel?

Celý tým Rotundy mě podporoval již od začátku soutěže, za což jim mockrát děkuji. Od začátku hlasování za mnou občas přišel zákazník a zeptal se, jak se mi daří, jestli jsem začala s učením teorie nebo že mi posílá hlasy celá jejich rodina, to mě vždy velmi mile překvapilo a potěšilo. Přátelé hlasování o Mistra Sympatie vzali velmi vážně a vzhledem k tomu, že naše město není největší, se zpráva o hlasování roznesla velice rychle. Najednou mi začali psát i lidé, které jsem jen občas potkala na ulici, že hlasují jako diví.

Kvůli pandemii bylo finále soutěže Master Bartender přesunuto na příští rok. Plánujete ten čas využít ke sbírání nových znalostí a dovedností?

Určitě nehodlám takzvaně usnout na vavřínech a využiji tento čas k tréninku a učení. 

Jste soutěživá? Co by pro vás vítězství v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender znamenalo?

Nevím, jestli soutěživá je to správné slovo, ale soutěž Master Bartender vnímám jako obrovskou příležitost ke zlepšení svých dovedností a když už jsem se dostala tak daleko, tak tuto příležitost nechci jen tak zahodit. Znamenalo by pro mě příležitost pokračovat v práci, která mě moc baví a být součástí komunity, která je, podle toho, co jsem zatím viděla, velmi přátelská a přívětivá. Zároveň i příležitost se neustále učit a dozvídat nové věci.

Pandemie tvrdě dolehla zejména na restaurační zařízení. Rotunda však zřídila okénko. Kdybychom si zašli na jedno čepované, najdeme vás tam?

V tomto období je poměrně velká šance, že když mě v práci zastihnete, tak nejen v okénku, ale pivo na odnos domů vám i osobně načepuji.

Jak by podle vás teď mohli pivaři podpořit své oblíbené podniky a výčepní?

Určitě skrze výdejní okénka, pokud je to možné. Některé podniky nabízí i možnost zakoupení voucherů, které si zákazníci vyberou po znovuotevření. Konkrétně u nás v Hradci třeba funguje projekt Hradec si pomáhá, na jehož webových stránkách je seznam podniků, které tyto vouchery nabízí a lidé je tak mohou podpořit.

Máte nějaký tip nebo trik pro čtenáře na to, jak si v pohodlí domova naservírovat lahvové pivo?

Základ je lahev nachladit a ideálně si umýt a nachladit sklenici. Kdybych před sebou ale měla lahvové a čepované pivo, určitě sáhnu po čepovaném.

Jaké jsou vaše profesní plány do budoucna? Vidíte se za výčepem i třeba za deset let?

Z výčepní kultury jsem nadšená, takže je dost pravděpodobné, že za 10 let budu stát někde za výčepem a pořád si svou práci užívat. Určitě si dovedu představit, že stojím za výčepem ve své vlastní hospůdce, znám většinu štamgastů a můžu s nimi prohodit pár slov. Hezká představa.

MISTŘI, CO ČEPUJÍ ZLATO 
Výčepní by měl v hospodě hrát hlavní prim. Jeho znalosti, dovednosti a empatie k hostům musí jít ruku v ruce s úctou k pivu, které mu prochází pod rukama. Cílem soutěže Master Bartender je proto nejen osvěta mezi výčepními, ale především jejich podpora udržování vysokého standardu pivní kultury u nás. 

Soutěž probíhá ve dvou kolech. Odborná porota nejdříve všechny zmíněné vlastnosti výčepních otestuje v regionálních kolech, kam se hlásí zástupci z restaurací a hospod, ve kterých se čepuje zlatý plzeňský ležák. Vítězové regionálních kol se následně utkají v kole finálovém. 

Finálové kolo probíhá ve dvou dnech, výčepní musí kromě dokonalého čepování piva a pivního servisu prokázat také rozsáhlé znalosti v oblasti vaření piva i jeho historie. Soutěž doplňuje slepá degustace různých pivních značek, ale také prokázání dokonalé komunikace se zákazníkem. 

„Ve finále už rozhodují detaily, kterými se v soutěži jednotliví výčepní odlišují. Některé občas zradí nervozita nebo tréma, ale to patří asi ke všem soutěžím takového významu. Už z toho bylo zřejmé, že všichni finalisté jsou skutečnými mistry svého řemesla. Můžu s klidným svědomím doporučit pivo od kteréhokoli z nich a vím, že bude perfektní,“ vysvětluje emeritní vrchní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka, předseda odborné poroty.

Titul mistra výčepního v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender v loňském roce získal Simon Balonek z pražské restaurace U Kruhu, který uspěl v konkurenci téměř tří stovek přihlášených výčepních z celé České republiky. Jako vítěz získal krásnou trofej, cestu po evropských hospodách i možnost uvařit si vlastní várku piva v Plzeňském Prazdroji.