V září letošního roku vyhlášený soutěžní projekt #spoluproplzen připravený iniciativou Musíme si pomáhat v Plzni a městem Plzeň zná své výherce. Slosování, které se uskutečnilo symbolicky 28. října 2020 a vzhledem k současné situaci on-line formou, přiřadilo unikátní čísla ke 39 zajímavým cenám včetně té hlavní, e-koloběžky. Vylosované číselné kódy jsou zveřejněny na webových stránkách obou vyhlašovatelů, musimesipomahatvplzni.cz a plzen.eu včetně způsobu, jak si cenu vyzvednout.

Protože smyslem soutěžního projektu #spoluproplzen bylo podpořit plzeňské subjekty, do jejichž činnosti zásadně zasáhla jarní vlna opatření při koronavirové pandemii, poděkování organizátorů je na místě: DĚKUJEME všem, kdo jste se zapojili a přispěli. Každý z více než 120 subjektů, které se staly součástí projektu, si váží této pomoci.

Při soutěži mohli lidé během září a října sbírat razítka na hrací kartu, a to za útratu vyšší než 100 korun. Razítka získali v zapojených plzeňských restauracích, kavárnách, bistrech nebo kulturních a turistických institucích. Kartu s razítky poté vhodili do speciální schránky na náměstí Republiky.

Vylosovaní vyhráli roční rodinnou permanentku do plzeňské zoo nebo Techmania Science Center, voucher na představení Divadla J. K. Tyla, permanentku na fotbal, dárkový poukaz na Plzeňskou vstupenku, plavenku do bazénu, vstupenky na koncert Plzeňské filharmonie, voucher na kulturní akce v Měšťanské besedě, voucher na prohlídky a nákup do Plzeňského Prazdroje i poukázky do zapojených restauračních zařízení v hodnotě 500 korun. Platnost voucherů je dlouhodobá, výherci je budou moci využít po skončení současných koronavirových opatření minimálně další rok.

Bohužel je ve většině objektivních ukazatelů současná koronavirová situace podstatně horší, než byla před půl rokem. Divadla nehrají, muzea jsou zavřená, většina gastropodniků zůstala otevřena pouze přes okénko a je pro ně každá objednávka zásadní pro přežití. Proto se organizátoři rozhodli pokračovat v soutěžním projektu #spoluproplzen a vyzývají: Podporujme naše oblíbené podniky, ať vydrží, a máme se kam vracet.

Další kolo soutěže by mělo být vyhlášené ještě před Vánoci.