Na hrad Špilberk se vrací adventní veselí, jaké návštěvníci znají z let před koronavirovou pandemií. Minulý rok musel být program adventu na hradě značně omezený, ale o to lepší bude letos!

Každou sobotu od 26. listopadu do 17. prosince budou na hradě probíhat adventní tvořivé dílničky vždy od 10.00 do 17.00. V rámci zakoupené vstupenky na dílničku se budou moci rodiče s dětmi podívat do našich stálých výstav zcela ZDARMA. Děti si tak odnesou nejen krásný výrobek, ale také zážitek z výstavy. Kapacita dílniček je omezená a vstupenky můžete zakoupit online.

Brno žije advenemBrno žije advenemZdroj: Muzeum města Brna/archiv

K adventu na Špilberku patří i tradiční dětský den. Letos jsme jej nazvali Čertovské Vánoce a možná přijde i anděl… Vánoční jednodenní akce pro celou rodinu na hradě Špilberku se bude konat 10. prosince od 10.00 do 17.00. Přichystaná je soutěžní vánoční hra aneb: zachráníš se splněním tří úkolů před čertem Barnabášem? Na velkém nádvoří se bude konat jarmark chutí a vůní, a jak je tradicí, nebude chybět ani opékání špekáčků. Uvnitř hradu si budou moci děti vyrobit něco na památku ve tvořivých dílničkách, které tento den připravuje Muzeum města Brna ve spolupráci s Muzeem romské kultury. Děti nebudou ochuzené ani o divadýlko s pohádkou a letos se můžou těšit i na minikino nebo virtuální realitu od Zoo Brno. Až se setmí, program bude zakončený poutavou ohňovou show. Vstup na akci je ZDARMA. Tady zkrátka nesmíte chybět!

Týden před Vánoci bude Špilberk patřit duchovnu, ale také folkloru. Šťastné a veselé s Petrovem a Javorníčkem, to bude akce na velkém nádvoří, kde se v sobotu 17. 12. od 11.00 do 13.00 představí dětský folklorní soubor Javorníček Brno. Po dětech z Javorníčku bude na stejném místě následovat od 14.00 vánoční bohoslužba od římskokatolické farnosti u katedrály sv. Petra a Pavla ve spolupráci se Základní uměleckou školou Varhanická. Vstup bude také ZDARMA.

„Poté, co jsme vloni hrad poprvé vánočně osvětlili, tak v letošním roce vánoční atmosféru na hradě podpoří nejen nové osvětlení celého hradu, ale i rozšíření výzdoby v areálu a na malém nádvoří. Věřím, že se nám podaří vytvořit příjemnou atmosféru i programem, který jsme letos pro návštěvníky vymysleli. Celý letošní rok je i prodloužena otevírací doba areálu hradu, tedy si každý, kdo zavítá na hrad, může užít kouzelné zimní večerní pohledy na celé město z hradeb, a to každý den do 21.00,“ dodává ředitel Muzea města Brna Zbyněk Šolc.

Na Špilberku vás čekají dny plné zábavy a pohodové vánoční atmosféry.