To je doslova hvězdná sestava, kterou nasadila za krajské město a dva plzeňské „venkovské“ okresy do boje o vedení Plzeňského kraje koalice ODS s podporou TOP 09 a nezávislých starostů. Na Plzeňsku se zkrátka v těchto krajských volbách nemůže silou kandidátky nikdo rovnat tomuto pravému spojení.

Koaliční kandidátka se díky tomu nemusí opírat jen o silnou osobnost lídryně Ilony Mauritzové, ale i další kandidáti z Plzně a Plzeňska jsou zárukou, že pravé spojení dokáže obsadit vedení kraje skutečnými odborníky a osvědčenými komunálními politiky.

Trojkou kandidátky je krajská radní pro životní prostředí a zemědělství Radka Trylčová, která v této funkci rozběhla řadu projektů, aby náš kraj nezůstal při hospodaření s vodou doslova na suchu. Rodačka z Manětína se navíc velmi aktivně jako ředitelka Krajské hospodářské komory věnuje podpoře podnikání, která je ještě více aktuálním tématem v době dnešní ekonomické krize.

Specialistou na zdravotnictví je primář a vysokoškolský učitel Richard Pikner z Chválenic na jižním Plzeňsku, který vede Oddělení klinických laboratoří a kostního metabolismu v Klatovské nemocnici a zároveň vyučuje na Ústavu klinické biochemie a hematologie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni. Přesně takový odborník může posílit vedení kraje v době, kdy opět zápasíme s nárůstem počtu nakažených koronavirem.

Za to, že do současné ekonomické krize Plzeňský kraj vstoupil ve skvělé rozpočtové kondici a nedluží ani korunu, vděčíme zejména první náměstkyni hejtmana pro ekonomiku Marcele Krejsové, která je od června zároveň pověřená výkonem pravomocí hejtmana. Pohled plzeňských městských obvodů reprezentuje místostarostka Slovan pro sociální oblast a školství Eva Trůková.

Výraznou osobností je i další z čelných plzeňských kandidátů – politolog a expert na zahraniční vztahy Marek Ženíšek, který v minulosti působil ve funkci náměstka ministra spravedlnosti a ministra zdravotnictví a byl také poslancem či proděkanem Fakulty zdravotnických studií.

Okres Plzeň-jih na kandidátce reprezentuje zastupitel města Dobřany Michal Šašek, kterého veřejnost zná jako jednoho ze zakladatelů a dlouholetého programového ředitele Mezinárodního filmového festivalu Juniorfest, který se zabývá filmovou tvorbou pro děti a mládež.

Michal ŠašekZdroj: ODS

Severní Plzeňsko na kandidátce zastupuje dlouholetý úspěšný starosta Vejprnic Pavel Karpíšek, jehož vzorovou starostovskou práci ocenili voliči na celém Severním Plzeňsku i Rokycansku, když si ho vybrali za svého senátora. Pavel Karpíšek navíc má i zkušenost s funkcí krajského radního pro zdravotnictví.

Pavel KarpíšekZdroj: ODS

Dalším úspěšným starostou je také Karel Naxera, který vede Přeštice na jižním Plzeňsku. A to ještě tuto kandidátku z 16. místa podporuje primátor krajského města Martin Baxa.  

Pravé spojení by zkrátka dokázalo obsadit snad úplně celé vedení Plzeňského kraje jen kompetentními kandidáty z Plzeňska. 

https://pravespojeni.cz/

Zadavatel: Občanská demokratická strana s podporou TOP 09 a nezávislých starostů
Zpracovatel: VLM a.s.