V oblasti realit se pohybujete už dvě desetiletí a vaší firmě se daří. Můžete zmínit, co bylo důvodem k rozšiřování počtu vašich poboček?
Ač se může zdát, že naše pobočky jsou relativně blízko od sebe, k jejich otevření přispělo naše zjištění, že trh s realitami se v každém z míst velice liší a agendu tak nelze řešit ze vzdálených poboček. Na tuto skutečnost jsme vsadili jako na naši strategii, která se vyplatila a přinesla ovoce. Dobrým příkladem může být Mikulov a jeho okolí, kde jsme prodali za rok skoro sto nemovistostí. Tyto prodeje se uskutečnily v důsledku dobré znalosti lokálního trhu a zkušených makléřů z Mikulova. Známe proto reálné ceny nemovitistí. Tento fakt samozřejmě platí i pro ostatní pobočky. Na základě těchto zkušeností vím, že z Brna nejde stanovit přesnou cenu nemovitostí například v Pavlově, Bulharech a jiným oblastech, pokud člověk neprojde mnohými jednáními a lokálními zkušenostmi a obchody.

Z čeho máte největší radost, pokud jde o vaši firmu?
Jsem hrdý na svůj tým okolo 30 realitních makléřů, kteří u mě působí více než 10 let s minimální fluktuací. Jsem také hrdý na to, že v nás klienti vidí důvěru a směr našeho rozvoje a naší práce.

Jakou formou se mohou zákazníci dozvědět o vašich nejnovějších nabídkách?
Pro stovky našich klientů máme připravené neveřejné nabídky a spustili jsme program “Embosom,” kde tito klienti vidí dostupné, neveřejné projekty a investice, které tvoří zhruba 50 procent prodejů. Pro veřejnost máme samozřejmě zaveden standardní postup inzerce formou vývěsek, novin, časopisů, inzertních serverů a podobně.

Snahou většiny realitních makléřů bývá uzavřít obchod za každou cenu. Jak fungují vaše služby?
Mým osobním krédem v obchodě je, aby prodávající i kupující byli spokojeni. A k tomu směřují i naše cesty k uzavřenému, úspěšnému obchodu. Snažíme se vytvářet kompromisy a vždy vyjít všem účastníkům řízení vstříc a splnit požadavky protistran. Naším cílem tedy určitě není uzavírat obchody za každou cenu, pokud má obchod jakékoliv nesrovnalosti (právní a jiné), na které jsou klienti upozorněni. V takovém případě raději obchod neuzavřeme.

Ceny domů a bytů neustále rostou. Jak vnímáte současný realitní trh, pokud jde o poptávku a nabídku?
Na trhu především chybí kvalitní nemovitosti za odpovídající cenu. Proto, pokud se naskytne dobrá nemovitost, máme i 50 a více zájemců najednou. To jednoznačně signalizuje, že kvalitních nemovitostí je nedostatek. V poslední době se také zvyšuje poptávka po zahradách, chatách a vinných sklepech, o které několik let nebyl tak velký zájem. Trend poslední doby je nákup investičních nemovitostí na krátkodobý i dlouhodobý pronájem, na který se naše společnost začala specializovat.

Angažujete se i v některých developerských projektech. Můžete o nich něco prozradit?
Naše developerské oddělení každoročně připraví několik zajímavých projektů realizovaných buď námi nebo společně s našimi partnery. Momentálně pracujeme na projektech ve Strážnici, Hustopečích, Břeclavi, Mikulově a připravujeme nově na prodej projekty v Lednici, Klentnici, Brně, Březí, Dolních Dunajovicích a Pavlově. Například v Břeclavi máme hned několik projektů a v Mikulově realizujeme jeden z největších projektů na jižní Moravě s názvem Projekt Pod Novou. 

Jaké jsou vaše plány do budoucna?
Trhu nasloucháme a podle jeho fungování se snažíme přizpůsobovat se klientům i samotnému trhu. Pro klienty chystáme nové investiční příležitosti a celý náš tým se neustále vzdělává a pracuje na nových trendech bydlení. Budeme proto rádi, pokud se rozhodnete využít našich služeb a investičních nabídek.