Špičkově vybavené sportovní centrum vzniklo rekonstrukcí, modernizací a rozšířením původní sportovní haly, funguje už šest let. Dříve zde byla velká hala a hala s jedním tenisovým kurtem. Kompletně se všechno rekonstruovalo, kromě moderních sportovišť vzniklo také moderní zázemí se vším, co k tomu patří.

Možností, jak sportovat a relaxovat, nabízí Sportovní centrum NAPARIA mnoho. V badmintonové hale jsou čtyři badmintonové kurty, všechny vyhovují podmínkám české badmintonové federace. Hned vedle badmintonové haly je hala pro judo, kde se připravují úspěšní judisté z klubu Železo Hranice.

Multifunkční hala je ideálním místem nejen pro tréninky, ale i pro zápasy. Je vhodná pro vybrané halové kolektivní sporty, je vybavená i pro atletický trénink. Hala má repasovaný parketový povrch, hlediště s kapacitou 300 diváků a skybox – reprezentativní prostor pro sledování dění v hale. Samozřejmou součástí jsou čtyři šatny až pro 100 osob, s vlastními sprchami a toaletami.

I když je hala vhodná pro všechny sporty, nejvíce je přizpůsobena pro florbal. Na podlaze je proto lajnování pro florbalové hřiště a připravené jsou i florbalové mantinely a branky. Navíc vám půjčí i florbalové hole a míčky. V multifunkční sportovní hale pravidelně trénuje florbalový klub FBC Hranice. Pro tento klub se florbalová hala stala nedílným zázemím pro celoroční přípravu a organizování turnajů a soutěží. Rozmach florbalu s Hranicích začal v podstatě až s fungování nové haly. Nyní se tomuto sportu ve městě věnuje přes tři sta hráčů.

Součástí SC NAPARIA je fitness centrum, které je největší ve městě a okolí. Na špičkové úrovní, perfektně vybavené. Je rozdělené do čtyř zón s různými posilovacími stroji a vlastním barem. Cvičení vám tady pomůžou ještě zefektivnit. Pokud potřebujete poradit od profesionálního instruktora, je k dispozici. Dohlédne na cvičení a zároveň navrhne ideální trénink. A k tomu je k dispozici skutečně maximální vybavení, mají zde pro zákazníky připraveny k zapůjčení například bederní pás, trhačky, háky a další nutné věci.

Hned vedle gymu je cvičební sál. Ten slouží pro skupinové a individuální tréninky, ale také cvičení pro ženy na problémové partie. Lze zde využít TRX, balanční balóny, power bagy, expandery, ketlebelly nebo třeba medicinbaly. Samozřejmostí jsou i komfortní šatny se sociálním zařízením. TRX je zkratkou tří písmen pro Total-body Resistence Exercises, což v překladu znamená: “cvičení s odporem vlastního těla“. Jedná se o závěsný systém, který se skládá z nastavitelných popruhů pro ruce či pro nohy, byl vyvinut americkými vojáky ve snaze najít komplexní účinnou tréninkovou metodu bez použití cvičících strojů. Toto cvičení je určeno pro cvičence od úrovně začátečníků až po elitní sportovce. V nabídce jsou skupinové i individuální lekce na míru. V sále také probíhají lekce cvičení problémových partií pro ženy. Břicho, boky a nohy jsou partie těla, které trápí většinu žen. Ukládá se v nich nejvíce tuků a nejhůře se shazuje. Jednostranné zaměření na problémové partie je však největším omylem. Důležitý je správně vyvážený jídelníček a cvičení komplexního charakteru se zapojením více svalových skupin, protože tuk z problémových partií odchází až poslední. S tím vším vám ve Sportovním centru NAPARIA poradí. A připravují další novinku, již brzy si zde budete moci zacvičit jógu a pilates.

Součástí sportu je samozřejmě také rehabilitace a odpočinek. K tomu ve Sportovní centru NAPARIA slouží špičkově vybavený a krásný wellness. A není určen jen pro sportovce, relaxovat sem může přijít každý. Načerpat nové síly po práci i tréninku nebo strávit příjemné chvíle se svými blízkými můžete ve vířivé vaně s kapacitou deset osob, k dispozici je zde Kneippův chodník, infrasauna, parní sauna, finská aroma sauna, finská sauna, ledová zóna a odpočinková zóna. Samozřejmostí je možnost privátního pronájmu celého wellness.

Ve Sportovním centru NAPARIA již proběhlo několik významných sportovních událostí. Pravidelně se tady konají mezinárodní tréninkové kempy judistů všech kategorií, to i s účastí reprezentace České republiky, včetně hvězdného Lukáše Krpálka, konala se zde ligová klání judistů, přebor České republiky mladších žáků a žákyň, Mistrovství ČR juniorů do 21 let, Mistrovství ČR seniorů a autogramiáda olympioniků Krpálka, Ježka a Petříkova. V roce 2019 se XXVI. ročník mistrovství České republiky mažoretek, letos mažoretková soutěž O pohár města Hranice. Uskutečnil se zde republikový šampionát ve stolním tenisu. V letních měsících lze využít ubytovnu v těsné blízkosti.

SC NAPARIA ovšem neslouží jen pro sport. Využít ji lze pro pořádání kulturních akcí, již se zde konaly plesy (ten největší byl pro osm set účastníků), kavárnu, restauraci, skybox, který je vybavený moderní výpočetní technikou, má audio výbavu a projekci, s kapacitou 60 osob nebo halu si lze pronajmout pro nejrůznější účely, jako jsou oslavy, besedy nebo prezentace, firemní školení, večírky, obchodní schůzky nebo teambuilding.

Kuchyně, ve které připravují snídaňová a obědová menu, se zde specializuje na italská rizota, burgery, saláty. Můžete si pochutnat na lahodné italské kávě Piazza d´Oro, sladkých zákuscích, skvělých toustech a proteinových lahůdkách.

Více informací o možnostech rezervace sportovišť a prostor najdete na www.napariasport.cz.

Zdroj: Archív NAPARIA SPORT