Přitom získávat zdarma energii ze slunce pro svůj dům už není utopií. V dnešní době si totiž může každý majitel domu pořídit vlastní fotovoltaickou elektrárnu a navíc se štědrou 55% dotací z pořizovací ceny!

Karlovarská společnost STAMP UNI s.r.o. je dlouholetá, rodinná firma, která se zabývá realizací všech druhů elektrických systémů a zálohováním energie. Fotovoltaika je proto logickou součástí činnosti firmy.

 „V současné době realizujeme většinu našich zakázek právě na střechách rodinných domů v Karlovarském kraji. Naše výhoda je, že jsme v kraji asi jediná firma, která tuto službu zajišťuje opravdu na klíč, tedy nejen samotnou instalaci elektrárny, ale i všechny starosti okolo - od projektu a výpočtů, energetického zhodnocení, vyřízení formalit u distributora a sepsání žádosti o dotaci z dotačního programu Nová zelená úsporám Státního fondu životního prostředí. Našim zákazníkům dotace zaplatí 55% nákladů, protože Karlovarský kraj má oproti ostatním krajům ještě další desetiprocentní zvýhodnění,“ říká jednatel společnosti STAMP UNI Ing. Jan Durdil. Pořizovací cena panelů na běžný rodinný dům se pohybuje okolo částky tři sta tisíc korun a zájemce z Karlovarského kraje má oproti jiným tu výhodu, že dosáhne na dotaci až 165 tisíc. 

Zdroj: STAMP UNI s.r.o.

A co tedy má udělat zájemce, který by rád získával elektřinu ze sluníčka, které mu pak určitě žádnou fakturu nepošle? „Pokud nás osloví, přijedeme se podívat a zpracujeme rámcovou cenovou nabídku. Když je vše v pořádku a místo je vhodné, začneme už pracovat na žádosti a potřebných dokumentech tak, abychom za našeho zákazníka mohli všechno papírování takzvaně vyběhat,“ přibližuje praxi firmy STAMP UNI její jednatel.

Zdroj: STAMP UNI s.r.o.

Rozhodně to tedy není běh na dlouhou trať jako třeba stavební povolení. A možná Vás i překvapí, za jakou chvíli od okamžiku, kdy nás solární panely na střeše zaujaly, nám už budou sloužit a my tak budeme prát, žehlit, vařit, luxovat, topit, a tak dále - zadarmo. „Pokud vše probíhá standardní cestou, tak se dá říct, že od prvního kontaktu určitě do měsíce realizujeme instalaci. Nakonec se chvíli čeká, až připojení schválí distributor a cca šest týdnů dle naší praxe trvá, než klientovi vyplatí dotaci.  Lze říct, že do dvou měsíců je realizace komplet hotová a Vy už pak můžete jen počítat dobu, kdy se Vám vynaložené náklady vrátí a začne se projevovat úspora,“ vysvětluje Ing. Jan Durdil s tím, že právě věta: Využijte energii ze slunce, je tak logicky mottem společnosti STAMP UNI.

Zdroj: STAMP UNI s.r.o.

A kdy se náklady vrátí a je možné směrovat spotřebu solární energie do jednotlivých spotřebičů? „Vyrobená elektřina se spotřebovává přímo a přebytečná se ukládá do baterií, ze kterých se čerpá v době, kdy slunce nesvítí. Jedná se o baterie nejmodernější technologie, které mají životnost přes 20 let. Energii z baterií můžeme dokonce využít v momentě, kdy dojde k výpadku dodávky elektrické energie ze sítě. Systém, který realizujeme, má vlastní řízení, které samo směřuje vyrobenou elektřinu, kam je zrovna potřeba. Celý systém se dá navíc na dálku sledovat jednoduchou aplikací v mobilním telefonu. Přebytkem elektřiny také můžeme ohřívat teplou vodu. Dalšími výhodami solární elektrárny je její bezobslužný provoz, tichý chod a dlouhá životnost i záruka. Záruky na jednotlivá zařízení jsou 10 let, životnost solárních panelů je pak klidně 40 let.

Zdroj: STAMP UNI s.r.o.Zdroj: STAMP UNI s.r.o.

Návratnost nákladů se pohybuje dle způsobu využití v horizontu 8 až 12 let. Navíc při současném prudkém zdražování elektřiny a tlaku na ekologii se dá předpokládat, že vybavení domu solární elektrárnou bude nejen široce běžné, ale časem asi i povinné… S důvěrou se proto na nás obraťte ještě letos pro získání státní dotace. Bylo by škoda ji propást,“ uzavírá své povídání jednatel společnosti STAMP UNI  Ing.Jan Durdil.

KONTAKTY NA FIRMU:

STAMP UNI s.r.o.
Studentská 94/47, 360 07 Karlovy Vary
Tel. +420 353 222 850
+ 420 777 768 777
info@solarkv.cz
www.solarkv.cz