Celý koncept bytových domů v Pelhřimově byl projektován s důrazem na využití denního světla, jehož množství má dopad na psychiku i zdraví člověka.  Z výzkumů vyplývá, že 90 % času trávíme uvnitř budov, a proto je nutné, abychom na dostatek denního světla dbali právě v nich.  Denní světlo má nejen významné antibakteriální účinky, ale ovlivňuje náš metabolismus či psychické zdraví a jeho pravidelný přísun funguje jako prevence některých zdravotních problémů. „Francouzská okna, předzahrádka, balkon nebo terasa je součástí každého bytu a spolu s velkým množství zeleně v okolí bytových domů budou poskytovat obyvatelů skvělé zdroje pro čerpání pozitivní energie,“ vysvětluje manažer projektu Vladimír Hronek.

Celá výstavba je založená na kvalitních materiálech ať už v podobě železobetonového skeletu, který je ověřeným konstrukčním systémem, tak například vyzdívkami z cihel s velmi dobrými akustickými parametry.  Kvalitní materiály a prověření dodavatelé nechybí ani v interiéru.  „Zmínit můžeme například podlahy od společnosti Barkotex nebo koupelny od firmy Koupelny Ptáček,“ dodává majitel firmy KAJA Project, Ing. Jan Kupec, která stavbu realizuje.

Realizace projektu Livewell 9/2020Zdroj: Livewell

Předností projektu je také jeho výhodné financování.   Pouze 10% z kupní ceny bytu je třeba zaplatit jako zálohu při podpisu smlouvy o smlouvě budoucí a zbylou část zaplatí kupující až po kolaudaci, která je naplánována na léto 2021. Ve spolupráci s Českou spořitelnou a Hypoteční bankou je speciálně pro tento projekt připravena výhodná HYPOTÉKA LIVEWELL, jejíž podmínky i veškeré další informace o projektu najdete na www.livewell.cz