Rok 2021 právě skončil, ale my už máme spoustu dalších plánů, které v novém roce uskutečníme. Naším cílem je zlepšovat kvalitu života nejen řidičům na silnicích, ale i cestujícím ve vlacích, nebo obyvatelům měst a obcí. Zveme vás na exkurzi po největších stavbách, na kterých budou týmy lidí skupiny EUROVIA CS letos pracovat.

Začít můžeme třeba novým úsekem D35 Časy – Ostrov. V průběhu celého roku budeme také pokračovat v pracích na brněnském městském okruhu v Žabovřeské ulici, jehož součástí je  tramvajový tunel. Práce začaly v roce 2020 a letos budou pokračovat.

Dokončit se chystáme obchvat Jesenice u Prahy. Ta se nachází nedaleko Pražského okruhu, v důsledku čehož trpí vysokou dopravní zátěží, a obchvat jí výrazně uleví. Pokračovat s pracemi budeme také na D7 obchvatu Loun. Letos bude zprovozněna jeho první polovina a začneme pracovat na jeho druhé části.

Zdroj: EUROVIA

Zapomenout bychom neměli ani na největší železniční zakázku v novodobé historii, kterou je modernizace železničního uzlu v Pardubicích. Pokračovat budou také práce na čtvrtém železničním koridoru Ústí nad Orlicí, nebo na optimalizaci trati Praha-Smíchov – Černošice, která bude dokončena na konci letošního roku.

Na společné cestě tedy budeme i v roce 2022. A pevně věříme, že v průběhu roku přibudou i další nové zajímavé projekty, na kterých budeme moci pracovat.

Více o projektech se dozvíte na adrese www.eurovia.cz.