Toto magické místo se zvláštní energií nejen na Ostravici, ale i v celých Beskydech pak nazval Ostravický Dvorek. Původní starý rodinný domek z roku 1899 s hospodářskou budovou u hlavní silnice I 56 v obci Ostravici se po dobu pěti let postupně proměňoval v selské stavení, kde bylo zachováno vše, co se zachránit dalo. Zůstaly zde staré dlažby, impregnovaly se kompletně krovy, aby byly zachovány původní trámy. Dokonce při rekonstrukci odkryli řemeslníci jako překlad kolejnici z roku 1965. Ta pochází z původní železnice Ostravice – Bílá, která vedla přes údolí Šance, ale dnes je již pod vodou. Cílem bylo tedy zachovat původní beskydskou architekturu.

„ Když jsem tuto zchátralou a zarostlou hrůzu koupil, chodil jsem několik týdnů ráno a večer na toto místo, abych viděl, jak zde slunce maluje stíny. Vůbec jsem dopředu nevěděl, co s touto nemovitostí provedu. Nakonec jsem tu objevil mnoho starých skvostů - staré dlažby, dřevěné hrubě opracované trámy, světlíky v koupelnách, dveře s masivními zárubněmi, které se již nedají nikde koupit. Napadla mě myšlenka všechny tyto nádhery zachovat, zachránit a ostatní věci dodělat v původním selském stylu, ale moderními technologiemi“, říká majitel objektu. 

Dnes v budově najdete vyhlášenou kavárnu PePe bakery&coffee, kde se lidé zastavují na dobrou kávu a ještě lepší domácí zákusky. Obchůdek z duše, něhy a lásky přesně zapadá do konceptu stavby – odnesete si odtud originální dárky, které přináší radost. Ženy, ale také i muži si v Kosmetice Ostravice nemohou vynachválit ajurvédské kosmetické procedury a nově i masáže celého těla. V zadní části hospodářské budovy najdete vyhlášenou domácí kopečkovou zmrzlinu U Koziček, za kterou se lidé sjíždějí z širokého okolí. I letos si můžete pochutnat na zmrzlinách vyrobených pouze z přírodních ingrediencí, a to s novými příchutěmi máku, slaného karamelu, kapučína nebo vaječného likéru. Na léto se chystá nabídka Ostravických klobás, které se tu vyrábí podle původní receptury z roku 1942. Můžete si zde také pronajmout prostory na různé oslavy, večírky, svatby, narozeniny a firemní akce. Nejspíš největší letošní atrakcí jsou Pivní prameny. Je to místo uprostřed Dvorku, kde si můžete sami načepovat skvělé pivo různých známých značek, ale také pivo z velmi kvalitních malých pivovarů. Je to samoobsluha, která je určená pouze pro poctivé. Do kasičky vhodíte drobné a užijete si zážitek z vlastnoručního načepování dobře vychlazeného piva. Dvě krásné, velmi přítulné a společenské holandské zakrslé kozičky Jasněnka a Zorka jistě zaujmou a pobaví vaše děti a přitom si je mohou i nakrmit. Ve Dvorku jsou také slepičky a letos přibylo i malé koťátko jménem Julinka. 

Celý objekt na vás dýchne nostalgií starých dobrých časů. Pocítíte zvláštní atmosféru, odpočinete si při dobrém domácím občerstvení, nemusíte nikam spěchat a užijete si nádherné přírody a výhledu na Lysou horu. Z Ostravického Dvorku je to jen 200 metrů procházkou k nádherným ostravickým peřejím, kde vládne klid a šumění vody a kde najdete příjemný stín stromů kolem řeky Ostravice. Autem odbočíte z hlavní silnice I 56 dovnitř areálu a po starých žulových kostkách se dostanete na malé soukromé parkoviště. Ostravický Dvorek můžete navštívit také na kole nebo koloběžce - z cyklistické stezky, která vede z Ostravy až po přehradu Šance, sjedete u ostravických peřejí vpravo. Pak už vás směrovky zavedou až do Dvorku. Vlakem vystupte na Ostravici Zastávka. Autobus staví přímo před budovou Dvorku. K návštěvě tohoto pěkného místa na Ostravici doporučujeme využít dnů v průběhu týdne, víkendové dny mají velkou návštěvnost.