Před pár dny se například představila v Singapuru na česko-singapurském obchodním fóru a v Korejské republice na podnikatelském setkání v Busanu.

Výpravy se za Strategickou průmyslovou zónu Holešov účastnila Ing. Mgr. Lucie Pluhařová, předsedkyně představenstva společnosti Industry Servis ZK, která má Zónu Holešov na starosti. Mimo ni se výpravy účastnili také další podnikatelé z České republiky.

„Jedním z cílů naší výpravy bylo odprezentování Strategické průmyslové zóny Holešov. Asie nám může v mnoha oblastech ukazovat další směr. Myslím, že by bylo nejen pro Zónu Holešov, ale také pro Zlínský kraj a Českou republiku výhodné nalézt v této části světa, která má rozhodně co nabídnout, nového zajímavého investora,“ uvedla Ing. Mgr. Lucie Pluhařová.

Strategická průmyslová zóna Holešov se prezentovala v zahraničíZdroj: Industry Servis ZK

Česko-singapurské obchodní fórum započaly zahajovací proslovy českého ministra dopravy M. Kupky, singapurského ministra dopravy Chee Hong Tata, místopředsedy Hospodářské komory M. Štefla a předsedy České-středoasijské smíšené obchodní komory M. Bednáře. Po krátkých proslovech následoval moderovaný diskuzní panel, na který navázalo představení jednotlivých českých firem, jejichž zástupci se účastnili výpravy.

Podnikatelská mise se uskutečnila v termínu od 10. do 14. dubna a byla organizována ve spolupráci s Česko-singapurskou obchodní komorou a Česko-korejským výborem při Zahraniční sekci Hospodářské komory ČR. Mise byla zaměřena zejména na oblasti dopravy a dopravní infrastruktury, SMART cities, stavebnictví, nových technologií, energetiky, strojírenství, kosmonautiky a aerospace, účastnit se však mohly i firmy z mnoha dalších oborů.

V korejském Busanu a Sejongu došlo k návštěvě výrobního závodu Hyundai Rotem, uskutečnilo se zde setkání s představiteli Korejských drah, výprava se také podívala do několika technologických center.

Strategická průmyslová zóna Holešov se prezentovala v zahraničíZdroj: Industry Servis ZK

Zdroj: komora.cz