Krkonoše – Jsou partnerství, která svoji náklonnost stále ráda vyjadřují nejen činy, ale i dárky. Jedním z nich je i dlouholeté spojenectví mezi vrchlabským závodem společnosti ŠKODA AUTO a Krkonošským národním parkem (KRNAP).

A právě díky tomuto partnerství mohou největší a nejnavštěvovanější české hory stále růst do krásy. ŠKODA AUTO toto dlouholeté partnerství podpořila dárkem v podobě nového automobilu pro KRNAP. Není to však jediná pomoc od automobilky.

UŽITEČNÝ POMOCNÍK

Zaměstnanci vrchlabského závodu ŠKODA AUTO dlouhodobě přispívají k rozvoji Krkonoš. Například tím, že se pravidelně zúčastňují výsadby stromků, nebo úklidu zdejší krásné přírody. K těmto svým aktivitám nyní přidala automobilka i hmotný dárek v podobě ŠKODY KODIAQ L&K 2.0 TDI DSG 4×4. Tento vůz v minulých dnech předal řediteli KRNAPu Robinu Böhnischovi vedoucí vrchlabského závodu ŠKODA AUTO Ivan Slimák. Automobilka s okřídleným šípem ve znaku tak pokračuje ve spolupráci s naším nejstarším národním parkem, která trvá již více než 10 let. „ŠKODA AUTO dlouhodobě podporuje ekologii nejen v místech, kde má své výrobní závody. V praxi tak demonstrujeme, že výroba automobilů a ochrana životního prostředí se nemusí vylučovat, ba právě naopak,“ řekl při této slavnostní příležitosti Ivan Slimák a dodal: „Věříme, že KODIAQ se stane nejen důstojným reprezentantem instituce, ale také užitečným pomocníkem. Díky jeho mimořádným off-roadovým schopnostem se zaměstnanci parku budou moci dostat i do míst, která jsou velmi obtížně přístupná.“

ŠKODA AUTO prohloubila svazek s Krkonošským národním parkem.Zdroj: ŠKODA AUTO

Automobilka ŠKODA AUTO nemá však ve svém hledáčku jen největší české hory. V rámci ekologické strategie GreenFuture bere ochranu životního prostředí jako důležitou součást společenské odpovědnosti a dlouhodobě podporuje ekologická opatření. A to nejen uvnitř svých výrobních závodů, ale také v jejich okolí. V roce 2007 zahájila projekt Za každý prodaný vůz na území ČR jeden zasazený strom, v jehož rámci byly do krajiny vysazeny statisíce nových stromků – jen na území Krkonošského národního parku téměř 124000 sazenic.

STROMKY TO NEKONČÍ

V nejbližších dnech se dobrovolníci z řad zaměstnanců vrchlabského závodu ŠKODA AUTO vydají v rámci akce Čisté Krkonoše do nejexponovanější části této vzácné přírodní lokality. Ve spolupráci se správou Krkonošského národního parku proběhne 18. května úklid poblíž Špindlerova Mlýna. (pi)