Kdyně - Divoká devadesátá léta, píše se rok 1993 a otec se svými syny začíná v garáži svého domu ve Kdyni rozjíždět své podnikání. Přicházejí první zakázky a trojice nadšenců ve složení: táta nástrojař, mladší syn frézař a starší syn technolog a vizionář zakládá malou rodinnou firmu Kovoobrábění Vojtěch Kohout. V listopadu 1996 pak vzniká společnost s ručením omezeným Strojírny Kohout. 

Společnosti se v oboru dařilo, postupně se rozrůstala a její pozice na trhu sílila. Dnes je ryze česká strojírenská firma Strojírny Kohout v oboru pojem.

Ve svém týmu má zhruba stovku zaměstnanců a většina její produkce míří za hranice. Čile se zde investuje a společnost s příjemnou rodinnou atmosférou se dívá do budoucna s optimismem a očekáváním dalšího rozvoje. Jeden z jejich zakladatelů – starší z bratrů Vojtěch – bohužel před několika lety zemřel a otec je na zasloužilém odpočinku. Vedení tohoto rodinného klenotu tak spočívá na bedrech nejmladšího ze spoluzakladatelů, pana Zdeňka Kohouta, který se s Deníkem podělil o své vzpomínky na začátky, o své zkušenosti a otevřel téma vize na příští roky.

Pane jednateli, můžete porovnat začátek Vašeho podnikání a současnost? Lze to vůbec srovnat?
Když se ohlédnu v čase, s otcem a bratrem jsme začínali od nuly.  Nedá se samozřejmě vůbec srovnávat například technologická vybavenost. Obráběli jsme na konvenčních strojích společnými silami odlitky pro místní slévárnu, a na co jsme si nevydělali, to jsme prostě neměli. Jak postupně práce přibývala, tak díky skromnosti, pracovitosti a utrženým finančním prostředkům přibývaly investice do strojů a nástrojů potřebných pro naši práci. A když už nám garáž s ohledem na narůstající poptávku byla malá, pronajali jsme si halu, na její komín posadili plechového kohouta jako maskota firmy (smích) a nabrali první zaměstnance…

Když už je řeč o zaměstnancích – byli podle Vás dříve, řekněme před dvaceti lety, a nyní pracovníci jiní?
Ano, byli. Z mého pohledu si tehdy zaměstnanci vážili toho, že pracují v rodinné firmě. Dnes bohužel vnímám, že jsou pro většinu zaměstnanců na prvním místě peníze. My zde máme tým lidí, ve kterém všichni vedoucí pracovníci, technologové, programátoři a mistři vzešli od strojů. Svými schopnostmi, pracovitostí a loajalitou se tedy vypracovali na tyto dané pozice. Díky delší kariérní stezce vím, co od nich očekávat. Velice si proto vážím jejich práce a troufám si říct, že bez těchto klíčových lidí bych tak velkou firmu nezvládl řídit sám… Někteří lidé samozřejmě oceňují fakt, že jdou do práce, kde nejsou nějaké psychické tlaky, stresy a arogantní jednání. Sami jsme byli v roli zaměstnanců a dobře víme, čeho se vyvarovat.

A co nové a mladé naděje? Dáváte u Vás ve Strojírnách Kohout možnost uplatnění i třeba čerstvým absolventům bez praxe?
Jistě, každoročně k nám nastupuje několik čerstvých absolventů z domažlického středního odborného učiliště a klatovské průmyslové školy. Naše firma některé absolventy podporuje formou stipendia už na škole, oni zde po ukončení studia nějaký čas pracují. Mrzí mě, že řada z nich pak odchází pracovat do sousedního Německa. Přitom kdyby byli trpěliví, prošli naší kariérní stezkou a dostali se na vyšší pracovní pozice, o kterých jsem hovořil před chvílí, tedy třeba programátora a operátora víceosých obráběcích center, tak potom by se dočkali průměrného měsíčního platu přes 40 tisíc čistého. Jedná se o vysoce kvalifikované a dobře ohodnocené strojařské činnosti. To je vlastně stejný plat, jako mají za obdobnou práci v Německu. Navíc ale ušetří mnoho času a rizika za volantem spojených s dojížděním. Ušetřený čas mohou využívat pro sebe, své blízké a koníčky. Ať chceme, nebo ne, čas je jediná veličina, které máme všichni omezené množství a všichni jej máme stejně málo.

Aktuálně má Vaše společnost stovku zaměstnanců. Jsou zde někteří z nich od samotného zrodu společnosti?
Samozřejmě, ale ti už jsou nyní v důchodovém věku. Naši první zaměstnanci postupně odchází do penze. Dělá mi radost skutečnost, že řada z nich má zájem k nám i potom docházet alespoň formou brigády. Třeba v případě nadměrných zakázek je oslovujeme s možností přivydělat si něco k důchodu. Tady vnímám jako obrovskou výhodu, že práci u nás i prostředí perfektně znají a nemusíme je nijak zaučovat. Máme dokonce několik případů, kdy u nás nyní pracuje druhá generace našich původních zaměstnanců, což je také jasný signál, že tu byli spokojeni, když nás doporučili jako perspektivního zaměstnavatele vlastní rodině.

Dobře, takže bývalí zaměstnanci v penzi k Vám chodí na brigádu, ale co opačná věková kategorie, tedy současní studenti? Mohou si u Vás přivydělat třeba o prázdninách či po večerech a víkendech?
Přes léto jsme tu měli na brigádách letos dokonce 25 mladých studentů technických oborů středních i vysokých škol, kteří si chtěli přivydělat. Letošní letní prázdniny byly vážně rekordní, protože v předchozích letech jsme měli pět až deset brigádníků. Věřím, že bude příští léto z hlediska zájmu o brigády u nás podobné, budeme jim přivýdělek určitě nabízet znovu. Jinak u nás nabízíme i možnosti víkendové brigády, kdy mají naši kmenoví zaměstnanci volno a studenti-brigádníci nám tím doplní stavy, a musím říct, že když jsem  na toto téma s našimi letními brigádníky hovořil, tak tuto možnost velká část z nich velmi kvitovala.

Zdroj: Strojírny Kohout, spol. s r.o.

Vy už jste naznačil, že studentům platíte stipendia. Myslíte, že je to pro ně motivační? A kolika mladých lidí se to ročně týká?
Každým rokem nabízíme stipendia šesti až osmi studentům technických oborů z regionu. V době, kdy mají v rámci výuky praxi, jsou u nás ve firmě. I my je vlastně hodnotíme známkou jako pedagogové. Pak je samozřejmě také důležité, aby měli dobrý prospěch. Pro ně je to motivační, protože si u nás už během studií na škole vydělají vlastní peníze a zároveň mají po absolvování studijního oboru u nás připravené a jisté pracovní místo. Navíc jsou ještě zvýhodněni tím, že po nástupu do pracovního poměru k nám přeskakují klasický nástupní plat a dostanou rovnou ohodnocení, jaké pobírá běžný zaměstnanec na dané pozici.

Můžete prozradit, jaký byl pro Vás rok 2021 z hlediska investic?
V letošním roce jsme realizovali dosud nejvyšší investici v historii naší firmy – milion eur. Za tuto částku jsme pořídili a nainstalovali multifunkční obráběcí centrum s robotem (viz foto) na výrobu ozubení metodou Power Skiving. Jedná se o první stroj tohoto druhu v ČR. Tímto rokem jsme tak zahájili realizaci naší dlouholeté vize, a to výrobu ozubených kol, společně s ulehčením od namáhavé fyzické práce našim šikovným zaměstnancům, kterou za ně může přece udělat robot. Uvolní se jim ruce a oni pak mohou v maximální možné míře využít svůj rozumový potenciál. Cílem tedy je mít tady roboty, kteří budou vkládat dílce do stroje a vyjímat je, a pak šikovné strojaře, kteří budou zařízení programovat a obsluhovat. Proto si myslím, že jsme se prostřednictvím naší letošní investice skutečně vydali správným směrem… A myslím, že další robot bude jistě brzy následovat…

Co se ještě nyní děje v rámci areálu?
Aktuálně dokončujeme rekonstrukci výrobní haly, protože na konci roku nám přibydou další dvě obráběcí centra, tak abychom je měli kam dát! (smích)

Kdo vlastně jsou Vaši zákazníci?
Až 99 % naší produkce jde do zahraničí. Vyrábíme komponenty pro zdravotnický, potravinářský a elektrotechnický průmysl. A díky tomu, že vyrábíme pro tato klíčová ekonomická odvětví, jsme letos ani v uplynulém roce nezaznamenali výrazný úbytek zakázek.

Letos slaví Strojírny Kohout už čtvrt století na trhu. Navíc, jak jsme si řekli, začátky Vašeho podnikání sahají ještě o tři roky dále… Jak nyní vidíte budoucnost firmy?
Bratrův syn, můj synovec, má už teď ve 14 letech výborné vlohy pro to, stát se strojařem. Nadání, vztah ke strojařině a invenci zdědil po svém otci, a tak pevně věřím, že mu za těch 10… 20 let předám žezlo a Strojírny Kohout povede zdárně dál.

Zdroj: Strojírny Kohout, spol. s r.o.