Již 18. května od 14 hodin zazní v sušické sokolovně písničky slavného kapelníka Starošumavské dechové muziky Karla Polaty. K padesátému výročí úmrtí a stodesátému výročí jeho narození se uskuteční Dechovkový festival. Na slavnosti vystoupí kapely Libkovanka, Dechový orchestr Švihov a Solovačka a zahrají i slavné Polatovy písničky.

V sušické Galerii Sirkus právě probíhá výstava Máj domažlického malíře Václava Siky. Část expozice je inspirována Májem Karla Hynka Máchy a tuto báseň zde budete mít možnost vyslechnout v literárně hudebním pásmu Jakuba Doubravy a kytaristy Lukáše Urbance 21. května od 18 hodin.

Tradičním zahájením letní sezóny na Sušicku jsou Sušické slavnosti. Letos se uskuteční ve dnech 23. až 26. května na sušickém náměstí a dalších místech ve městě. Jako obvykle budou zahájeny ve čtvrtek večer premiérou hry Divadelního spolku Schody – Zase ti tupitelé. Kromě hlavního programu na náměstí (v pátek kapely Poletíme? a Vltava, v sobotu zpěváci  David Koller a Marcell) se můžete těšit na:

- Ukázky, dílny a soutěže pro děti v pátek na Fufernách, které připravují sušičtí hasiči, T.J. Sokol Sušice, Charita Sušice, ZŠ Elanor, Svatojánci z.s. a SIRKUS.
- Pohádkový les Cesta do pravěku s procházkou pro děti v lesoparku Luh v sobotu odpoledne
- Tvůrčí dílna pro veřejnost, zdobení perníčků, malování na keramiku, frivolitky i malování na dřevo v hale ZŠ Lerchova
- Sobotní vystoupení pěveckých sborů - vystoupení smíšeného pěveckého sboru Svatobor na ostrově Santos a vystoupení sboru partnerského města Wenzenbach na sušickém náměstí
- Slavnostní ohňostroj z okolí Kaple Anděla Strážce v sobotu večer

Do celého programu se jako vždy zapojí svými vystoupeními místní školy, školky, spolky a další pozvaní účinkující. Slavnosti budou zakončeny turistickým výstupem na Svatobor, kde zahraje kapela Štreka. Všechny výše zmíněné akce zastřešuje Sušické kulturní centrum – SIRKUS, p.o.

Sportoviště města Sušice slaví 10 let od otevření víceúčelové haly s bazénem. V rámci oslav se letos na koupališti 15. června od 13 hod. uskuteční velký Rodinný PŮL festival. Kromě hudební produkce kapel Circus Brothers, Bombarďák a Vasilův Rubáš se představí divadlo Loutky bez hranic se Třemi medvědy a drzou Mášou. Vystoupí i žáci místní ZUŠ a Taneční akademie Sušice. Během dne budou probíhat rozmanité workshopy a soutěže pro děti.

Kompletní program najdete na stránkách www.kulturasusice.cz.

Rodinný PŮL festival a Dechovkový festival se konají za finanční podpory Plzeňského kraje (www.turisturaj.cz).

Zdroj: archiv autora