Rozhodování, koho a proč volit do Senátu bude složité, o křeslo senátora se tentokrát v našem volebním obvodu 75 - Karviná uchází rekordní počet kandidátů. Proč byste tedy měli dát znovu svůj hlas právě mně?

Za dvanáct let práce v Senátu jsem se mnoho naučil a mám nač navázat. Získal jsem spoustu zkušeností, které chci spolu s poznatky z mé profese lékaře a znalostí problémů jednotlivých měst a obcí využít ve prospěch našeho regionu. Jsem patriot Karvinska a chci za něj dál bojovat. Za všechny slušné, poctivé a pracovité lidi – horníky, zdravotníky, učitele - a lidi mnoha dalších profesí, kterých si nesmírně vážím. A také za rodiny s dětmi, seniory či handicapované…

Uvědomuji si problémy, které nás zde trápí a mám plno plánů, co udělat pro Karvinsko, aby se nám tu lépe žilo. Nerad odcházím od rozdělané práce, chci pokračovat v oblastech, které znám a jsou mi blízké – zdravotnictví, sociální politika, ozdravění Karvinska.

Za dobu svého aktivního působení v politice jsem se nezměnil. Řídím se stále stejnými zásadami – slušnost, poctivost a spravedlnost. Nemám rád pletichaření, prospěchářství, nepoctivost a faleš. A taky neměním své názory podle toho, jak se to zrovna politicky hodí! Neslibuji všechno všem nebo milióny, které přivedu regionu. Toto není role senátora, a ten, kdo to slibuje, úlohu senátora nechápe. Nebo se řídí heslem, že slibem neurazíš, ale to není můj styl…

Karvinsko je jedním z nejchudších regionů, který má navíc nejvyšší nezaměstnanost. A OKD chystá ukončení těžby, které místní problémy ještě víc vyhrotí. Tady vidím obrovský dluh naší vlády, která se musí do řešení následků ukončení těžby uhlí zapojit, a to co nejdříve. Při přebírání firmy OKD státem jsme byli vládou a premiérem ubezpečování o mnohem delší perspektivě těžby uhlí. Stejná vláda a premiér tedy měli už dávno říci, co bude s několika tisíci nezaměstnanými. V tomto směru chci na vládu i nadále vyvíjet tlak, aby vyrovnala své dluhy vůči Karvinsku.

Jsem lékař, zvyklý naslouchat a pomáhat svým pacientům. A lidé se mi jako lékaři a zároveň senátorovi svěřují se svými problémy. Já pak mohu získané podněty využít k návrhu konkrétního řešení v Senátu. Těsný kontakt s lidmi byl a je pro mou práci pomocníkem i zrcadlem.

DŮVĚRA PACIENTŮ JE PRO MNE DŮLEŽITÁ,
DŮVĚŘUJTE MI, PROSÍM, TAKÉ VY!

DĚKUJI VÁM ZA VÁŠ HLAS.

Zadavatel: ČSSD
Zpracovatel: VLM a.s.