Vychutnejte si jídlo všemi smysly
Gastrofestival Frýdek≈Místek plný chutí se vrací v plné síle a nabídne i letos nepřebernou škálu chutí a vůní! Vyzkoušejte speciality české i zahraniční kuchyně. Ochutnáte tady burgery, pinsy, čerstvé těstoviny, croissanty, quesadillas, dezerty, lokše, domácí limonády, výbornou kávu a pořádně vychlazené pivo. Jak vaří mistři kuchaři, poznáte v rámci kuchařských show, které si letos pod křídla vzaly dvě frýdeckomístecké restaurace. Krčma Středověk, která v roce 2021 připravila nejlepší Svatomartinskou husu, a italská La Baracca, která se v roce 2020 pyšnila oceněním Nejchutnější menu ve Frýdku-Místku.

Podívejte se pod ruce mistrům kuchařům a ochutnejte jejich specialityPodívejte se pod ruce mistrům kuchařům a ochutnejte jejich specialityZdroj: Turistické informační centrum Frýdek-Místek, příspěvková organizace

Překonáme i letos rekord?
Neodmyslitelnou součástí gastrofestivalu budou také již XII. Beskydské rekordy, které rovněž pojedou na gastronomické vlně. V roce 2013 jsme zapsali Frýdek-Místek spolu s jeho obyvateli a návštěvníky do České knihy rekordů, kdy se vypilo 2013 třetinkových piv. O stejný rekord se pokusíme i letos, tak buďte toho součástí společně s Pivovárkem Morava. Po absolvování získáte další limitovanou výroční turistickou nálepku, kterou jindy a jinde nezískáte!

V roce 2013 se Frýdek-Místek zapsal do České knihy rekordů s Pivovarem KoníčekV roce 2013 se Frýdek-Místek zapsal do České knihy rekordů s Pivovarem KoníčekZdroj: Turistické informační centrum Frýdek-Místek, příspěvková organizace

Bavte se po celý den!
Vezměte s sebou děti, ty se zabaví v dětské zóně, vy si odpočiňte v zóně od HC Frýdek-Místek, a pak roztančete náměstí s kapelami jako ABBA Stars revival, Stanley´s Dixie Street Band, DasKabát, Premier, to vše v doprovodu oblíbeného moderátora Vojty Bernatského. A hlavně vyhlásíme vítěze těch nejlepších štrúdlů (hlásit se můžete ZDE do 14. srpna).

Chuťové buňky a pohodu si užijete za každého počasí od 10.00 do 21.00 hodin, vstupné na akci je zdarma.
Akci pořádá statutární město Frýdek≈Místek prostřednictvím své příspěvkové organizace Turistické informační centrum Frýdek≈Místek. Záštitu nad akcí převzal primátor města Petr Korč.
Více informací na webu www.fmplnychuti.cz nebo na Facebooku akce.