Tomuto nápoji z jablek holdovali už staří Římané, v Anglii ho dokonce odváděly farnosti místo desátku a placení části mzdy v podobě cideru skončilo až s průmyslovou revolucí. Nejpopulárnější byl tehdy cider jablečný a stejně tak je tomu i dnes. I když se v dnešní době začínají objevovat nejrůznější příchutě, jablečná klasika je stále nejoblíbenější.

Dobrý cider dělají dobrá jablka

Kvalita a chuť cideru stojí především na použitých surovinách, zejména na chuti a kvalitě jablek. O tom ví své Royal Dog Cider, a proto si jablka pečlivě vybírá z mnoha rozmanitých typů v moravských jabloňových sadech. Jedinečná chuť Royal Dog Cider je totiž kombinací několika speciálně šlechtěných odrůd, které mají různé vlastnosti – některá jsou svěže nakyslá, další šťavnatě sladká, u některých je cítit příjemná hořkost. Různé odrůdy jablek se používají v takovém poměru, aby výsledný cider byl takový, jako ho znaly generace našich dávných předků - šťavnatý, správně vyvážený, jemně kořenitý a hlavně osvěžující.

Zdroj: www.royaldogcider.cz

Nejlepší cider je ten bez konzervantů

Stejně důležitou roli, jakou mají jablka, hraje také samotná výroba cideru. I když už nemusíme používat ruční lisy, jako naši předkové, je dobré držet se osvědčených postupů stejně, jako to dělá Royal Dog Cider. Pro jeho výrobu se jablka po sklizni omyjí, rozdrtí a vylisuje se z nich šťáva. Nepřidávají se do ní žádná umělá barviva, sladila ani konzervanty, neobsahuje ani lepek. V poslední fázi výroby se díky řízenému kvašení přemění cukr z přírodní jablečné šťávy na alkohol.

Na párty, grilovačku, piknik i výlety

Cider je méně kyselý než víno, méně hořký než pivo a méně sladký než průmyslové limonády. S obsahem alkoholu 4,5 % je Royal Dog Cider skvělou alternativou a ideálním společníkem na oslavy i výlety. K dostání je totiž plechovkách, které můžete jednoduše zabalit do batohu nebo košíku a hurá na párty, výlet nebo na piknik. Skvěle chutná i na grilovačce s přáteli nebo doma při čtení pěkné knížky.

Od 16. do 22. září bude probíhat speciální akce ve všech prodejnách Kaufland, tak se nezapomeňte zastavit pro zásobu cideru za akční cenu!

Zdroj: www.royaldogcider.cz

www.royaldogcider.cz