Jeho páníček, spisovatel Filip Rožek, si právě táborskou nemocnici vybral, aby dětem a lékařům předal speciální dárek – plyšového psa Gumpa v nadživotní velikosti. „Pejsků jsme nechali vyrobit dvacet, toto je ale první, který jsme věnovali,“ řekl. Táborská nemocnice pro něj byla dle jeho slov jasnou volbou. „Jsem sice z Prahy, ale Tábor beru jako místo svého srdce, proto jsem ani chvíli nepřemýšlel o jiné nemocnici,“ uvedl Filip Rožek, který v Táboře střídavě žije.

Marcipánový psík 

Slavnostního odhalení obřího Gumpa se účastnil režisér filmu F. A. Brabec a herec Bolek Polívka, který hrál ve filmu Gumpova prvního majitele Béďu. „Doprovázím sem psa, s nímž jsem strávil hezký kousek života při natáčení filmu,“ řekl známý herec. Ten malým pacientům navíc předal marcipánové figurky psího hrdiny. „Komu by se líbilo v nemocnici… Je ale hezké, jak se to zkulturnilo. Pro děti je určitě lepší, když jsou v příjemném prostředí,“ chválil dětské oddělení táborské nemocnice.

Přidejte se k nám 
Nemocnice Tábor, a.s., která je druhá největší nemocnice v Jihočeském kraji, neustále rozšiřuje lékařské týmy o mladé lékaře. Do našich řad přivítáme rádi kolegy na neurologii, kardiologii, radiologii, gynekologii, ARO a další oddělení. Mladí lékaři u nás mají výborné podmínky pro specializační studium i pro získání praxe. Studenti posledních dvou ročníků lékařských fakult u nás získají navíc stipendium, jedinečnou možnost podívat se na vybraná oddělení i tu strávit jeden či více pracovních dnů. Novým zaměstnancům poskytujeme velmi zajímavý náborový příspěvek i příspěvek na bydlení nebo dopravu a mnoho dalších benefitů. Více informací získáte na www.nemta.cz.

To se od roku 2019, kdy nemocnice slavila své osmdesátiny, nachází ve 2. patře Pavilonu akutní medicíny a porodnice. Pacienti procházejí chodbami vymalovanými veselými barvami, k využití je tu dětská hernička. „Máme skvělý kolektiv, pomáháme si,“ řekla vrchní sestra Dětského oddělení Nemocnice Tábor, a. s. Jiřina Ruberová.

Lenošení s pacienty

Mezi dětské pacienty přišel filmový pes Gump.Mezi dětské pacienty přišel filmový pes Gump.Zdroj: Deník/Klára SkálováTo už ale filmový Gump zavítal mezi dětské pacienty. Jedno přátelské olíznutí dostal také malý Sebastian, který je v nemocnici s maminkou Leonou Vítkovou. „Jsme nadšení. Sebík má teď takové menší zdravotní trápení, tak jsem ráda, že má nějaké vzrůšo,“ řekla Leona Vítková. „Gump je úžasný. Pejsky máme moc rádi,“ dodala.

Akci si užíval samotný čtyřnohý hrdina Gump, který občas lenošil přímo u pacientů v posteli. A co teprve, když ho drbali za ušima. Slastně přivíral oči. „Každý správný pes má spát v posteli, takže i Gump tam samozřejmě spí,“ řekl s úsměvem na tváři jeho majitel Filip Rožek. „Máme dveře otevřené v celém bytě, on to tak střídá. Všechny členy domácnosti potěší, když je přijde zahřát,“ dodal na adresu téměř tříletého psa, který byl v minulosti odebrán ze špatných podmínek. „Gump se ke mně dostal velice vystrašený, asi mu bylo ubližováno. Od té doby se mnou neuvěřitelně roste. Ušel obrovskou cestu ke své vlastní vnitřní pohodě. Je sebevědomý, silný, stal se z něho úžasný pes plný dobré nálady a humoru,“ řekl Filip Rožek o svém psím kamarádovi, který dostal jméno po stejnojmenné, ale dvounohé filmové postavě. Miluji Forresta Gumpa, který mi přijde geniální. Hledal jsem pejska, který bude, stejně jako Forrest Gump, geniální a výjimečný,“ vysvětloval.

Ideální podmínky 

Dětské oddělení Nemocnice Tábor, a.s.Dětské oddělení Nemocnice Tábor, a.s.Zdroj: Nemocnice Tábor, a.s.Březnovou návštěvu si pochvaloval ředitel táborské nemocnice Ivo Houška. „Moc se nám ta myšlenka poveselit naše děti líbila. A moc nás potěšila i reakce vzácných hostů. Když funguje canisterapie na oddělení následné péče, proč by nemohla zlepšit náladu dětským pacientům. Nejen zkušení lékaři a sestry, ale i příjemné prostředí rozhodně podpoří uzdravení. Vždyť za rok se na tomto oddělení léčí přes čtyři tisíce hospitalizovaných pacientů a k tomu ošetříme více než deset tisíc pacientů v dětských ambulancích,“ řekl. „To vše jsou ideální podmínky pro výchovu mladých lékařů i dětských sester. Rádi bychom v těchto profesích rozšířili náš tým. Právě dětské oddělení by pro ně mohlo být dobrým místem, kde pracovat a vzdělávat se při péči o malé pacienty – od novorozenců, přes intenzivní péči, standardní lůžka až po ambulance,“ dodal Ivo Houška.