Tantrix je sada barevných žetonů, které umožňují hraní několika typů her a řešení celé řady hlavolamů. Nejjednodušší verze je i pro předškoláky, varianta Gobble je ideální na párty a strategickou verzi ocení zkušení fanoušci stolních her. Tantrix také zahrnuje nepřeberné množství hlavolamů pro jednoho hráče, jejichž obtížnost si můžete zvolit. Fajn je, že si s Tantrixem vyhrají jak malé děti, tak ostřílení tantrixoví mistři a dokonce si i spolu zahrají! 

Tvůrcem Tantrixu je Novozélanďan Mike McManaway. Hru uvedl v roce 1988 a od té doby periodicky sbírá fanoušky po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Dnes se v Tantrixu hrají národní i mezinárodní turnaje. Touha po Tantrixu narostla i s rostoucím zájmem o trénink mozku a rozvoj školních dovedností. 

Ukázalo se, že Tantrix má zajímavou kombinaci benefitů: Zahraje si začátečník i pokročilý hráč. Můžete řešit stále náročnější úlohy, nebo si zahrát u jednoho stolu proti více hráčům. Hra není náročná na čas a rychle vás do sebe vtáhne. Opakované hraní vede rychle k pokroku, což přináší rostoucí pocit uspokojení. Úspěch ve hře záleží na pozornosti, tréninku a rovněž na náhodě. 

Rozvoj školních dovedností

Děti si díky Tantrixu již od nízkého věku (podobně jako při šachu) zdokonalují studijní předpoklady v oblasti STEM (věda, technologie, inženýrství a matematika). Ty se odvíjejí od cvičení orientace v prostoru a geometrické představivosti. Již malé děti si zahrají variantu „Tantrix – Špagety“, kdy se snaží sestavit co nejdelší linii (špagetu) jedné barvy, nebo určitý obrazec. A pokaždé o něco náročněji a o něco lépe. 

Stolní hry jsou lepší, než on-line

Tantrix lze hrát i online, ale ta pravá zábava je pouze při sociální vazbě se spoluhráči. Pro děti je super procvičování jemné motoriky díky manipulaci se žetony. Přínos mají také sociální interakce při hře s kamarády. 

Varianta na párty

Kromě základních logických variant Tantrixu existuje i opravdu divoká Gobble varianta plná akce. Gobble hrajete proti soupeřům a snažíte se co nejrychleji zbavit vlastních kamenů a ještě k tomu dávat kameny svým protivníkům. Hra má jednoduchá pravidla a budete se při ní skvěle bavit! 

Tantrix jako hlavolam

Nekoná-li se party, hrajte sami se sebou! Existují tisíce a tisíce variant, jak kameny vedle sebe poskládat, ale řešit úlohy Tantrixu může být i docela fuška. Náročnost hlavolamů si vyberete podle věku i herních zkušeností. 

Jakou variantu zvolit? S Game Pack XL CZ, můžete hrát různé varianty Tantrixu. Disponuje nejen obrovským množstvím atraktivních hlavolamů, ale můžete s ním hrát hrát 3 verze společenských her. Obsahuje nejen Strategickou hru, ale i zábavnou rodinnou a párty hru Gobble a hru pro předškoláky Špagety. To vše pomocí 56 žetonů v uzavíratelné brašně. Na cesty je pak vhodná sada Tantrix Pocket Plus. 

Hry Tantrix najdete (i s popisem všech variant) na spolecenske-hry.cz