„Veletrh FOR ARCH se tematice zabezpečení domácností věnuje řadu let. S pomocí odborníků je možné na veletrhu získat bezplatně cenné informace, jak při zabezpečení domova postupovat a jaké učinit preventivní kroky, a seznámit se s nejmodernějšími technologiemi a produkty kvalitních a prověřených firem,“ řekla ředitelka veletrhu Kateřina Maštalířová.

Podle policejních statistik došlo již za první čtyři měsíce letošního roku k 539 případům vloupání v bytech a k 868 skutkům v rodinných domech. I když dokáže být kreativita zlodějů nezměrná, mnohdy jim při pokusech o vloupání pomáhá nedostatečné zabezpečení.

Začněte s prevencí

Jak zdůrazňují policisté, nejsilnější obranou je prevence. Důležité je například nesdělovat informace o dovolené na sociálních sítích, při každém odchodu z domu nezapomenout zkontrolovat řádné uzavření či uzamčení oken, balkonových a vstupních dveří či pořídit si certifikované zabezpečení.

Odborníci z řad policie a ministerstva vnitra se snaží občany v otázce bezpečí domova vzdělávat a pomáhat jim v krocích při budování zabezpečení. Nebo poradí, co dělat, pokud už k vyloupení dojde. Setkat se s nimi mohou zájemci právě na veletrhu FOR ARCH. „Více informací k zabezpečení objektů je pro všechny zájemce dostupných na webu www.stopvloupani.cz nebo na stránkách projektu Zabezpečte se. K dispozici je rovněž nový Katalog doporučených výrobků k účinné ochraně osob a majetku v rezidenčních a komerčních objektech všech kategorií vypracovaný Cechem mechanických zámkových systémů ČR ve spolupráci s Odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR a policií. Osobně se mohou s našimi odborníky setkat návštěvníci na naší expozici nebo během přednášek,“ řekl Milan Fára z Ministerstva vnitra ČR.

Na veletrhu FOR ARCH se představí také produkty, technologie i odborníci z oblastí vytápění, stavebních materiálů, chytré domácnosti, wellness & spa, dřevostaveb, fotovoltaiky a dalších alternativních zdrojů energie. Souběžně proběhne také veletrh nábytku, interiérů a bytového designu FOR INTERIOR. Více na www.forarch.cz.