Proč jsou tepelná čerpadla tolik oblíbená?
- Ušetří vám ročně až 70 % za vytápění.
- Efektivně vyhřejí váš interiér bez námahy a nepořádku.
- Nabízí dlouhou životnost až 20 let.
- Mají vysokou a stálou finanční návratnost.
- Na jejich pořízení je možné čerpat státní dotaci.
- Jsou šetrná k životnímu prostředí.

Jaké tepelné čerpadlo vybrat?
Nejběžněji využívanou variantou je tepelné čerpadlo vzduch voda, které nabízí nejlepší poměr cena/výkon. Je finančně dostupnější než například tepelné čerpadlo země voda, a jeho výkon je dostačující pro vytápění rodinných domů na většině území České republiky. Velkou výhodou jsou také jednoduché a rychlé instalační práce a nízké nároky na prostor.

Zmíněné tepelné čerpadlo země/voda je vhodnou variantou ve vyšších nadmořských výškách, kde dochází k častým mrazům, jelikož jeho výkon není ovlivněn venkovní teplotou vzduchu. Investice do něj je ovšem mnohem vyšší. Méně využívaná varianta vzduch vzduch je vhodná pro vytápění menších bytů nebo například kancelářských prostor.

Kolik ušetříte s tepelným čerpadlem?
Největší úsporu nabízí tepelná čerpadla ve srovnání s elektrokotlem, oproti kterému využívají pouze 25 % elektrické energie. Tepelné čerpadlo lze využívat i na ohřev užitkové vody, díky čemuž také ušetříte značné náklady. Pokud tedy například platíte za vytápění 40 000 Kč za rok, s tepelným čerpadlem můžete ušetřit až 30 000 Kč ročně. V létě naopak můžete zařízení využít místo klimatizace nebo na ohřev vody v bazénu. To vše s minimálními spotřebou elektřiny.

Oproti tuhým palivům je možná finanční úspora o něco nižší, ovšem tepelné čerpadlo je bezúdržbový systém, které vytopí váš dům bez námahy a nepořádku. Kromě úspor vám zařízení nabízí komfort a úsporu času. Ovládání tepelného čerpadla je jednoduché. Teplotu si můžete nastavit ještě v práci před příchodem domů v aplikaci na vašem telefonu či počítači.

Jaká je cena tepelných čerpadel? A za jak dlouho se vrátí investice?
Cena instalace je pokaždé rozdílná. Záleží na velkém množství faktorů, jako například zastavěná plocha domu, lokalita, ve které se objekt nachází, tepelné ztráty, instalační možnosti budovy a mnoho dalšího. Výslednou cenu navíc může výrazně snížit i státní dotace.

Přibližné ceny jednotlivých druhů tepelných čerpadel jsou:
- Tepelné čerpadlo vzduch voda – 120 000 – 250 000 Kč
- Tepelné čerpadlo země voda – 180 000 – 350 000 Kč
- Tepelné čerpadlo vzduch vzduch – 20 000 – 45 000 Kč
- Tepelné čerpadlo voda voda – 200 000 – 360 000 Kč

Možná se vám na první pohled zdají pořizovací částky poměrně vysoké. Nezapomínejme ovšem, že na tepelné čerpadlo lze získat dotaci až 127 000 Kč. Při vytápění většího zatepleného domu s využitím i ohřevu TUV může být návratnost investice v prvních 6 letech.

Není dodavatel jako dodavatel
Obraťte se na profesionály v oboru, kteří se ve svém řemesle vyznají. Společnost Tenaur působí na českém trhu již 23 let. Za tu dobu má na svědomí více než 1800 instalací u spokojených zákazníků. Kromě dodávky a instalace tepelných čerpadel nabízí prodlouženou záruku 5 let a kompletní servisní služby. Velkou přidanou hodnotou je také online monitoring vašeho zařízení, díky kterému naši technici mohou vyřešit případnou závadu okamžitě.