Centrum bylo budováno postupně. V roce 2004 zahájila provoz první a zatím jediná pevná tenisová hala v Opavě se třemi s povrchem New Grass. Za rok přibylo pět venkovních antukových kurtů, restaurace a vlastní parkoviště, poté i badmintonová hala se čtyřmi kurty. V badmintonové hale je zázemí se šatnami, WC a sprchami. Areál doplnil penzion Na kurtech s šesticí pokojů, ve kterých nechybí koupelny se sprchovým koutem a WC, plazmovou TV se satelitním příjmem ani možnost připojení k internetu. Celková kapacita penzionu je 12 míst a poskytuje celoročního ubytování. Součástí penzionu je restaurace, ve které můžete využít nabídky celodenního stravování a skvělou domácí kuchyni. Zdejší salónek je určen k pořádání společenských akcí až pro 15 osob.

Zdroj: ilustrační foto

Nejen sportovní nadšenci zde naleznou také prodejnu tenisového a badmintonového vybavení.

Prostředí centra si pochvalují amatérští i profesionální tenisté či tenistky a zdejší kurty rozhodně nezahálejí.  Konala se zde již spousta turnajů, Opava tradičně hostí kvalifikační skupinu mezinárodního dorosteneckého Galeova poháru, pořádají se zde kempy pro děti a mládež, v Tenis centru byl vystaven i Davisův pohár, který čeští tenisté získali v roce 2013. V letošním roce se zde vůbec poprvé odehrál prestižní Manager Cup, turnaj manažerů, podnikatelů, bývalých sportovcům i politiků, jehož mediálním partnerem je již tradičně Moravskoslezský deník. Předchozí ročníky turnaje se po dvě desetiletí konaly vždy v Ostravě, Opava však poskytla svou krytou halu, takže i za deštivého počasí turnaj proběhl přesně podle plánu.

Největší akci v Tenis centru je vždy na konci října turnaj série Future s dotací ve výši 10 tisíc dolarů, pořadatelem je Český tenisový svaz. Výborný tenis je k vidění i na Morava cupu žen, například letos v létě byl i kvalifikací pro Mistrovství ČR dospělých v Ostravě, kde se mimo jiné představila i dvaadvacetiletá Opavanka Pernilla Mendesová, která na kurtech centra vypomáhá také jako trenérka. V areálu Tenis centra to rozhodně žije.

http://www.teniscentrumopava.cz