Řešením je britský produkt SuperFOIL, univerzální tepelně-reflexní izolace. Je to v současnosti nejmodernější a nejúčinnější izolační produkt, který splňuje všechny zmíněné požadavky a zaručuje tepelnou izolaci minimálně dvěma generacím, protože jeho životnost je více než padesát let!.

SuperFOIL poskytuje vysoce účinnou tepelnou izolaci, propouští vlhkost z domu a zároveň působí jako sálavá bariéra. Paropropustná izolace pomáhá předcházet tvorbě plísní a vlhkosti tím, že zabraňuje vzniku kondenzace páry a tepelných mostů v konstrukci budovy. Izolace SuperFOIL je vyrobena moderní technologií. Dvě vnější reflexní vrstvy jsou zesílené fólie potažené high-tech nanotechnologií Duplex, díky těmto vrstvám se materiál stává třikrát výkonnější a pevnější než běžná parozábrana. Vnitřní vrstvy tvoří hliníkové fólie spolu s vysoce výkonnou termoizolační výplní. Na rozdíl od tradičních typů izolací funguje SuperFOIL na všech třech typech přenosu tepla, tj. vedení, proudění a sálání, což vám dává nejlepší účinnost izolace bez nutnosti použití dalších vrstev.

Izolaci lze použít prakticky na střechy, zdi i podlahy. U podlah pak prakticky na jakýkoliv druh a lze ji položit přímo pod všechny typy podlahového vytápění. SuperFOIL poskytuje také velmi kvalitní a účinnou zvukovou izolaci.

Velkou výhodou je malý objem materiálu, který je třeba. Díky unikátní konstrukci se izolace pro standardní domek vejde do dodávky, není třeba převážet ji v náklaďáku. I instalace je pro průměrně šikovného člověka snadná. Sponkovačka, lepicí páska SF a samotná fólie SuperFOIL – to je vše, co je k instalaci kromě měřicích pomůcek a nástrojů na řezání potřeba.

Takže tohle je krátké představení toho nejdůležitějšího, co je dobré vědět. Mnohem víc informací nabízejí stránky www.superfoil.cz, kde je popsána celá produktová řada, podrobnější technické informace a jsou tam i kontakty včetně možnosti online konzultace. Výhradním dovozcem SuperFOIL je společnost THIRD SOLUTION s.r.o.