Termínovaný vklad je dlouhodobě jedním z nejoblíbenějších finančních produktů na trhu. Využívají jej hlavně lidé konzervativnějšího smýšlení, kteří vědí, že své finanční prostředky nebudou po nějakou dobu potřebovat, a přitom nechtějí v rámci investování riskovat na trhu s akciemi, komoditami nebo kryptoměnami či vložit své peníze do podílových fondů. V případě spořicích účtů a termínovaných vkladů mají totiž jistotu, že o svůj vklad nepřijdou, a navíc jej zhodnotí,“ vysvětluje Lukáš Hartl, předseda představenstva NEY spořitelního družstva.

Termínovaný vklad NEY spořitelního družstva se současnou roční úrokovou sazbou ve výši 2,5 % při smlouvě uzavřené na 12 měsíců byl označen za vůbec nejvýhodnější ve své kategorii hned v několika prestižních žebříčcích.

Ocenění nás těší. Pět let se snažíme o úspěch na trhu právě s termínovaným vkladem a pět let držíme prvenství a získáváme ocenění. Je to pro nás skvělá zpětná vazba, že je produkt oblíbený a úspěšný a že ho děláme dobře,“ dodává Hartl.

Termínovaný vklad slouží k dlouhodobému zhodnocení volných peněžních prostředků a výše úrokové sazby se odvíjí právě od délky trvání vkladu. Smlouvu je možné uzavřít minimálně na tři měsíce, maximálně pak na deset let. Zatímco úrok při vázanosti na rok dosahuje výše 2,5 % p. a., při pětileté smlouvě je to již 3,1 % p. a. a při desetileté 3,2 % p. a. Významně úrokové sazby stoupají u vkladu nad 500 tisíc korun. V takovém případě je roční termínovaný vklad úročený 3,1 % p. a., při vázanosti na 3 roky pak termínovaný vklad střadateli vydělává 3,5 % ročně.

Reprezentativní příklad:
NEY spořitelní družstvo
Vklad: 500 000 Kč; vázací doba: 1 rok
Úroková sazba (p. a.): 3,1 %
Zhodnocení*: 13 175 Kč
Výplata k datu ukončení: 513 175 Kč

* Fyzickým osobám (daňovým rezidentům v ČR) je daň z úroku ve výši 15 % sražena NEY spořitelním družstvem u zdroje. Klient tedy obdrží čistý výnos po zdanění. Právnické osoby své úrokové příjmy uvádějí ve svém daňovém přiznání.