Kdo však mohl na počátku 90. let minulého století tušit, že se z nenápadné opravny elektroniky v Opavě stane v průběhu několika málo let přední hráč v sektoru elektrotechniky? TIPA si v průběhu třiceti let prošla skromnými začátky, devastujícími povodněmi i raketovým růstem. Výsledkem je provoz několika úspěšných e-shopů, pět provozoven, desítky výdejních míst i expanze na zahraniční trh.

Těžké počátky s dobrým koncem
„Definitivní rozhodnutí založit společnost jsme učinili s bývalým kolegou krátce po Sametové revoluci, tedy v roce 1991. Mnohem důležitější moment však přišel o 6 let později, konkrétně v roce 1997. Povodeň nám tehdy zničila naprosto vše, museli jsme se rozhodnout, zda firmu začneme budovat od začátku, nebo skončíme. Tento okamžik vnímám mnohem zásadněji než samotný začátek podnikání“, vzpomíná Jiří Pavlík, majitel a jednatel společnosti TIPA.EU.

Jiří Pavlík, majitel a jednatel společnosti TIPA.EUJiří Pavlík, majitel a jednatel společnosti TIPA.EUZdroj: TIPA, spol. s r.o.

Rozhodnutí fungovat dál a rozšířit obchodní činnost i do zahraničí se postupem času ukázalo jako správná volba. V současnosti TIPA.EU dodává do všech zemí Evropské unie i mimo ni zboží vlastních privátních značek Siotech, GoSAT a Geti. Vedle běžného sortimentu zboží pro domov, dům i zahradu expeduje do zahraničí měřicí techniku značky UNI-T a baterie značky MOTOMA, jejichž je výhradním dovozcem pro Česko republiku a Slovensko.

S nářadím a elektronikou se počítá i do budoucna
Záměr nadále prodávat sortiment se zaměřením na dům, zahradu a zejména dílnu potvrzuje také Ing. Štěpán Pavlík, syn současného majitele a v blízké budoucnosti nový ředitel společnosti TIPA. „V rámci maloobchodního prodeje se chceme profilovat jako firma, která je tu pro každého hobby kutila, bastlíře, ale na své si u nás přijde i profesionál. Rozvíjet budeme tedy vybavení pro dílnu s velkým důrazem na veškerou elektroniku a měřicí techniku. Velkoobchod bude provázet zvýšený důraz na produkty spojené s obnovitelnými zdroji energie, plánujeme rozšíření portfolia televizorů. Rozroste se segment chytré domácnosti a IoT o příslušenství, nové produkty a komponenty“, upřesnil Štěpán Pavlík.

Zdroj: TIPA, spol. s r.o.

K oslavě patří i dárky pro zákazníky
Kulatiny firmy budou slavit v průběhu měsíce října nejen zaměstnanci, ale také zákazníci nakupující prostřednictvím e-shopu nebo v kamenných prodejnách. V tiskových materiálech a na e-shopu TIPA.EU má zákazník možnost seznámit se s majitelem i úzkým vedením společnosti, s budoucí firemní strategií i zásadními historickými momenty. Zároveň mohou nakupovat za mimořádně zvýhodněné ceny. “Jsme si vědomi, že vedle loajálních zaměstnanců jsou to právě zákazníci, díky kterým posouváme své možnosti, zdokonalujeme služby, modernizujeme procesy. Proto budeme hned v prvních dnech oslav rozdávat narozeninové dárky zákazníkům na všech prodejnách a odměňovat i ty, kteří u nás nakupují dlouhodobě,“ upřesnila Ing. Petra Vavříčková, Marketing Manager společnosti TIPA.EU.

Zdroj: TIPA, spol. s r.o.