Zkuste letos uvítat padající listí s úsměvem na tváři a zpříjemněte si podzim tím, co vás provázelo celé léto. Teď je nejlepší čas na to, abyste dali svému organismu pořádný náklad vitamínů!

Hitem letošního léta byly mladé kokosy, jejich lehká exotická vůně a osvěžující chuť nadchla každého, ať už byl na pláži nebo festivalu. Mladý kokos si můžete ale dopřát celoročně, třeba v podobě smoothie.

Ovocné nebo zeleninové nápoje „smoothie" jsou oblíbenou snídaní nebo svačinou. „Zelená" varianta se špenátem a mladým kokosem je velmi chutnou vzpomínkou na léto a jednoduchým způsobem, jak se nadopovat vitamíny na celý den. Doporučujeme přidat do smoothie vždy nějakou surovinu s obsahem bílkovin, pak jsou opravdu plnohodnotnou potravinou a nepřepadne vás do hodiny hlad. My jsme v našem receptu přidali bílý jogurt, ale hodilo by se například i mandlové nebo jiné rostlinné mléko.

Zdroj: Finlandia

Zelené smoothie s mladým kokosem:
1 porce:
1/2 hrnku kokosové vody
1/2 hrnku jogurtu
1 hrnek čerstvého špenátu
1 velký banán
1 velké zelené jablko
2 lžíce kokosové dužiny

Špenát omyjeme, banán oloupeme, jablko zbavíme slupek a jádřince a vše najednou rozmixujeme na hladké smoothie. Hned vypijeme nebo sbalíme do lahvičky a náš pracovní den hned začne zdravěji a zeleněji!

A jak si zpříjemnit i podzimní večery? Zkuste zavřít oči, vzpomenout si na letní pohodu a horké noci… a namíchejte si k tomu drink, který voní i chutná jako čiré léto: Finlandia Kokos & cola. Stačí naplnit sklenici ledem, přidat 4cl Finlandia Coconut a dolít colou.

Zdroj: Finlandia

Finlandia Coconut je kombinace čisté vodky Finlandia a přírodního kokosového aroma. Chutná skvěle jen tak samotná, nebo míchaná právě s colou. Proti zimní šedi doporučují čtyři z pěti sobů!

Zdroj: Finlandia