Filmy a zámky v Postupimi

„Bez starostí“ – to v překladu znamená jméno postupimského nejznámějšího zámku Sanssouci. Je to ale také pocit, který ve vás vyvolá mnoho dalších míst ve městě: Rozsáhlé zahrady, barokní centrum města nebo lákavé nábřeží řeky Havoly. Nevšední atmosféra Postupimi inspirovala i řadu německých i zahraničních režisérů. Ve zdejším filmovém studiu Babelsberg vznikají nové snímky už více než 100 let.

Evropská Postupim

Oranžérie, pelmeně, Sinterklaas (Svatý Mikuláš) – To je evropský duch, který charakterizuje Postupim i její tradice. Vůně granátových jablek v Sicilské zahradě Vás nechá snít o Itálii, cihlově červená barva Holandské čtvrti zase připomíná Amsterdam. A za chvíli se stanete součástí pohádky v ruské čtvrti Alexandrowka. Návštěva Postupimi je jako cesta Evropou.

Aktivní dovolená v Lužické jezerní krajině

Jízda na kole po Lužické jezerní krajině je skoro stejně krásná jako létání! Cyklostezky jsou rovinaté, široké a často vedou těsně kolem vody. Tam, kde dříve bývaly povrchové doly, se dnes zrcadlí slunce na hladině jezer. Vyasfaltované stezky bez aut, které vedou kolem jezer, jsou stejně oblíbené jak u cyklistů, tak bruslařů. Rozlehlost nové vodní krajiny si tady můžete vychutnat v klidu a bez jediného stoupání.

Více informací najdete zde

Cyklistika v Lužické jezerní krajiněCyklistika v Lužické jezerní krajiněZdroj: Tourismusverband Lausitzer Seenland/ Nada Quenzel

Léto, slunce, kempování – Rodinná dovolená u jezera Senftenberger See

Jezero Senftenberger See mezi Berlínem a Drážďanami je během letních měsíců oblíbeným místem hlavně pro rodiny s dětmi chystající se pod stan. Co se kempování týká, vybere si každý – od klasické stanové louky až po pětihvězdičkové komfortní kempovací místo. Lužickou jezerní krajinu můžete začít objevovat na kole nebo na lodi už pár kroků za kempem.

Více informací najdete zde


Kemp u jezera Senftenberger SeeKemp u jezera Senftenberger SeeZdroj: Christian Große

Barokní klášterní zahrada znovu otevřena!

Po několika letech výstavby a rekonstrukce je nyní zahrada kláštera Neuzeller kompletně obnovena. Milovníci a příznivci zahrad nejenže ji mohou obdivovat z božské perspektivy, ale také se kochat bohatými detaily. Kromě toho stojí za návštěvu i muzeum a oba klášterní kostely. A najdete tam také pivovar.

Více informací najdete zde

Zdroj: TMB Fotoarchiv S. Lehmann

Procházka v korunách stromů Beelitz

Není to jen stezka korunami stromů! Své příběhy zde vyprávějí staré budovy plicních sanatorií. Krásné cihlové budovy, které dříve sloužily pouze k uzdravení pacientů s tuberkulózou a jejich začlenění do pracovního života. Při návštěvě si nezapomeňte objednat prohlídku s průvodcem, jinak zůstanete jen u pohledu na koruny stromů a budovy. Dětem doporučujeme navštívit přilehlou stezku pro bosé nohy. 

Více informací najdete zde

Stezka korunami stromůStezka korunami stromůZdroj: TMB Fotoarchiv Zibell

Více o dovolené v Braniborsku najdete na www.brandenburg-tourism.com

Zdroj: Braniborsko

Zdroj: Česko-německá obchodní a průmyslová komora