Kdo se vyhýbá hodinkám z oceli, může sáhnout po plastu, chirurgické oceli nebo žlutém zlatu. Ani tyto materiály ale nemusí být při hledání decentních hodinek za rozumnou cenu dokonalou náhradou. Velkou oblibu si proto v posledních letech získává titan. Kov, který je antialergický, lehký, odolný a velmi příjemný na nošení. Nové materiály zpravidla mívají vedle řady pozitiv háček v podobě vysoké ceny. Jak ukazuje německá hodinářská značka Boccia Titanium, není to případ titanu.

Lehký, odolný a úžasný titan

Německá společnost Boccia Titanium je jedním z mála výrobců, kteří se specializují převážně na výrobu hodinek a šperků z titanu. Jeho největší výhoda však nespočívá pouze v antialergičnosti, ale také v několika dalších unikátních vlastnostech. Oproti oceli je o polovinu lehčí a o třetinu tvrdší a zároveň u něj nehrozí chemická reakce s kosmetikou či parfémem. K pohodlnému nošení přidává Boccia Titanium i příjemnou cenu a další výhodu v podobě široké nabídky – od modelů s kovovým řemínkem, přes klasiku s řemínky z kůže až po hodinky, které jsou více šperkem než pouhým měřičem času. 

Zdroj: Helveti s.r.o.

U titanových hodinek Boccia Titanium se důsledně dbá na to, aby žádný z komponentů neobsahoval nikl. Kromě titanového pouzdra tak hodinkám nechybí řemínky z titanu nebo kůže. Titan ale není jediný antialergický materiál, který Boccia Titanium využívá při výrobě hodinek. U mnoha modelů ho doplňuje keramika, z níž jsou vyrobeny například části tahu nebo pouzdra. Stejně jako titan je i keramika lehčí a tvrdší než ocel, chemicky stálá, a dokonce ještě obtížněji poškrabatelná než samotný titan. Tato odolnost a extrémní tvrdost je však vykoupena křehkostí, proto je lepší se s keramickými hodinkami na ruce vyhnout sportu.

Světový design v titanovém provedení

Hodinky už dávno nemají jen podobu kovového pouzdra a jednoduchým ciferníkem a koženým řemínkem. V široké paletě barevných provedení, kombinací materiálů, zdobení a neobvyklých řemínků dnes může konečně najít své vysněné hodinky i ten, kdo se dosud kvůli obavám z alergické reakce kovovým hodinkám vyhýbal.

Zdroj: Helveti s.r.o.

Tím, co dělá hodinky Boccia Titanium výjimečné, nejsou jen použité materiály, ale také spolupráce s uznávanými designéry. K těm nejslavnějším patří například Američan Jeff Miller, jehož díla je možné zahlédnout v galeriích po celém světě.

Hodinky Boccia Titanium se v Německu staly nejprodávanějšími ve své cenové relaci a zájem o ně roste i v dalších zemích a nejen mezi alergiky. V České republice je pořídíte například u autorizovaného prodejce Helveti.cz spolu s prodlouženou zárukou a pojištěním hodinek proti poškození na rok zdarma. Aktuální kolekci najdete na e-shopu www.helveti.cz nebo v kamenné prodejně v Praze-Karlíně.