Začněte váš středočeský víkend například v zábavním parku Mirakulum, kde na malé sportovce čeká 10 hektarů originální zábavy. Lesní město, obří trampolíny, houpačky, lanová centra a vodní svět – to je jen zlomek z toho, co vše tu na vás čeká. A pro malé i velké válečníky je připravena vlečka, která vás doveze do Tankodromu. O nevšední zážitek se postará jízda v obrněném BVP.

Zámek a labyrintárium Loučeň

O celodenní zábavu se postarají také v Loučni. Navštivte s dětmi zámek, kterým vás provede jeden ze členů knížecí rodiny, nebo navštivte jednu z tematických prohlídek, při které se dozvíte vždy něco zajímavého. Po prohlídce se vydejte do zámeckého parku, kde si potrápíte hlavu při řešení bludišť a labyrintů. Celkem jich tu naleznete 12 a každý je vytvořen z jiného materiálu. Víte, jaký je rozdíl mezi bludištěm a labyrintem? A které mýtické zvíře hlídalo vstup do labyrintů? Odpovědi hledejte v loučeňském parku.

Zdroj: Středočeská centrála cestovního ruchu

Zoologická zahrada Chleby

Než se vydáte na víkend do Polabí, objednejte si v Chlebech speciální prohlídku, která bude bavit malé i velké. Zajímalo vás někdy, co obnáší práce ošetřovatelů? Jak se starat o konkrétní zvíře, nebo zda byste jeho chov zvládli sami doma? Staňte se na jeden den ošetřovatelem v zoologické zahradě. Nezapomenutelný zážitek vám můžeme slíbit.

Zdroj: Středočeská centrála cestovního ruchu

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus

V Ostré nedaleko Lysé nad Labem zavítejte do středověké vesničky. Platit zde budete místními groši, které vám rozmění u vstupu, a domů si odnesete plno vlastnoručních výrobků. Vezměte své malé průzkumníky a vydejte se do středověku. Naučíte se vyrábět mýdla a svíčky, rýžovat zlato, leštit kameny i tisknout knihy na starém ručním knihtisku. Poté, co projdete celou středověkou vesnicí a vyzkoušíte si všechna řemesla, si můžete odpočinout v bylinných zahradách a ovocných sadech. Maminky, schválně, která rostlinka ještě chybí na vaší zahradě?

Zdroj: Středočeská centrála cestovního ruchu

Pokud se vám to zdá stále na jeden víkend málo, vydejte se do Přerova nad Labem, kde najdete skanzen i motocyklové muzeum. V Dobrovicích na vás čeká cukrovarnické muzeum, kde se mimo jiné dozvíte, že cukrová kostka je čistě český vynález. Nebo si zajeďte do Benátek nad Jizerou. Kde na místním zámku působil Tycho Brahe, s jehož objevy vás seznámí v místním muzeu.

Zdroj: Středočeská centrála cestovního ruchu

Více informací a tipů na výlety najdete na www.strednicechy.cz